Partlayışda ölən SOCAR-ın işçisi imiş -
Medianews.az xəbər verir ki, məlumatda bu gün Qazax rayonunun Xanlıqlar kəndi ərazisində QSC-yə məxsus 7 saylı neft bazası sahəsində partlayışla müşayiət olunan yanğın hadisəsinin baş verdiyi bildirilib.
Qeyd olunub ki, partlayış yanacaq daşıyan avtomobildə doldurma prosesi zamanı baş verib.
“Yanğın hadisəsi ilə bağlı dərhal FHN-ə məlumat verilib. Hadisə yerinə çevik olaraq FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Qazax Rayon Yanğından Mühafizə Hissəsinin qüvvələri cəlb olunub. Yanğınsöndürənlər tərəfindən həyata keçirilmiş zəruri və təxirəsalınmaz tədbirlər sayəsində yanğının ətrafa yayılmasının qarşısı alınıb, qısa müddətdə məhdudlaşdırılması təmin olunaraq tam söndürülüb.
Hadisə nəticəsində neft bazası sahəsində süzücü-doldurucu vəzifəsində çalışan Şəmil Zabit oğlu həyatını itirib.

АО «SOCAR Petroleum» сегодня опубликовало информацию о взрыве в Гахе.
Medianews.az сообщает, что сегодня в районе села Ханлыглар Гахского района на территории принадлежащей АО нефтебазы №7 произошел пожар с сопровождением взрыва.
Отмечается, что взрыв произошел во время процесса заправки автомобиля, перевозящего топливо.
«О пожаре немедленно было сообщено в МЧС. На место происшествия оперативно были привлечены силы Государственной службы пожарной охраны МЧС, отдела пожарной охраны Гахского района. Благодаря необходимым и срочным мерам, предпринятым пожарными, было предотвращено распространение огня, пожар в кратчайшие сроки был локализован и полностью ликвидирован.
В результате инцидента на территории нефтебазы погиб Шамиль Забит оглу, работавший в должности оператор-наливщик.
Мы выражаем глубокие соболезнования семье и родным нашего погибшего коллеги и молимся за упокой его души.