Narkotikə görə saxlanılan Ziynet Sali günlər sonra DANIŞDI
Türkiyəli məşhurları hədəf alan narkotik əməliyyatında adı hallanan Ziynet Sali xaricdən qayıtdıqdan sonra açıqlama verib.
Milli.Az xəbər verir ki, Sali sosial mediada verdiyi açıqlamada "Həyatımda heç bir qadağan olunmuş maddədən istifadə etməmişəm və belə mühitlərdə olmamışam" deyib.
"Hər kəsə salamlar. Çərşənbə günü əməliyyatda adımın hallanması məni, ailəmi və məni tanıyan hər kəsi çox kədərləndirdi . Xaricdə olduğum üçün yalnız bu gün ifadəmi verə bildim. Bəyanatımda da qeyd etdiyim kimi, həyatımda heç bir qadağan olunmuş maddədən istifadə etməmişəm, heç vaxt belə mühitlərdə olmamışam, həvəsləndirici yazılar paylaşmamışam. Sevdiklərimin şübhəsi olmasın deyə paylaşıram. Sevgi və hörmətlə...".
Xatırladaq ki, İstanbulda aparılan narkotik istintaqı çərçivəsində, aralarında tanınmış sənətçilərin də olduğu 19 məşhur şəxs saxlanılaraq ifadə verməyə aparılıb, daha sonra isə azadlığa buraxılıb. Onlara qarşı "narkotik vasitələrdən istifadə" ittihamı ilə araşdırma aparılır.

После возвращения из-за границы Зийнет Сали, чьё имя было упомянуто в наркологической операции, направленной против турецких знаменитостей, дала заявление.
Как сообщает Milli.Az, в своем заявлении в социальных сетях Сали сказала: «Я никогда в жизни не употребляла запрещённые вещества и не находилась в таких кругах».
«Всем привет. Меня очень огорчило, что моё имя было упомянуто в операции в среду, также огорчили мою семью и всех, кто меня знает. Поскольку я была за границей, только сегодня смогла дать своё объяснение. Как я уже заявляла, я никогда в жизни не употребляла запрещённые вещества, никогда не была в таких кругах, не публиковала стимулирующих записей. Делюсь этим, чтобы у моих близких не было сомнений. С любовью и уважением...»
Напомним, что в рамках расследования по наркопреступлениям в Стамбуле были задержаны 19 знаменитых лиц, включая известных артистов, которых допрашивали, а затем отпустили. В отношении них ведётся расследование по обвинению в употреблении наркотиков.