Narkotikə görə saxlanılan Ziynet Sali günlər sonra DANIŞDI
Türkiyəli məşhurları hədəf alan narkotik əməliyyatında adı hallanan Ziynet Sali xaricdən qayıtdıqdan sonra açıqlama verib.
Milli.Az xəbər verir ki, Sali sosial mediada verdiyi açıqlamada "Həyatımda heç bir qadağan olunmuş maddədən istifadə etməmişəm və belə mühitlərdə olmamışam" deyib.
"Hər kəsə salamlar. Çərşənbə günü əməliyyatda adımın hallanması məni, ailəmi və məni tanıyan hər kəsi çox kədərləndirdi . Xaricdə olduğum üçün yalnız bu gün ifadəmi verə bildim. Bəyanatımda da qeyd etdiyim kimi, həyatımda heç bir qadağan olunmuş maddədən istifadə etməmişəm, heç vaxt belə mühitlərdə olmamışam, həvəsləndirici yazılar paylaşmamışam. Sevdiklərimin şübhəsi olmasın deyə paylaşıram. Sevgi və hörmətlə...".
Xatırladaq ki, İstanbulda aparılan narkotik istintaqı çərçivəsində, aralarında tanınmış sənətçilərin də olduğu 19 məşhur şəxs saxlanılaraq ifadə verməyə aparılıb, daha sonra isə azadlığa buraxılıb. Onlara qarşı "narkotik vasitələrdən istifadə" ittihamı ilə araşdırma aparılır.

Ziynet Sali, whose name came up in the drug operation targeting Turkish celebrities, made a statement after returning from abroad.
According to Milli.Az, Sali said in her social media statement, "I have never used any banned substances in my life and I have never been in such environments."
"Greetings to everyone. The fact that my name was mentioned in the operation on Wednesday deeply saddened me, my family, and everyone who knows me. Since I was abroad, I could only give my statement today. As I also mentioned in my statement, I have never used any banned substances in my life, I have never been in such environments, and I have not shared encouraging posts. I am sharing this so that my loved ones have no doubts. With love and respect..."
It should be recalled that within the scope of the narcotics investigation carried out in Istanbul, 19 famous people, including well-known artists, were detained and taken to give statements, and later released. An investigation is being conducted against them on charges of "using narcotic substances."