Mandatı ləğv olunan deputat xadiməni məhkəməyə veribmiş
Bu gün mandatı ləğv olunan Ali Məclisin 4 saylı Yengicə Seçki Dairəsinin deputatı Abbasov Əli Feyzulla oğlu bir müddət əvvəl xadiməni məhkəməyə verməklə gündəmə gəlmişdi.
Barəsində Ali Məclisə daxil olmuş vətəndaş müraciətləri əsasında İntizam Komissiyası tərəfindən intizam icraatı başlanılan deputat 27 iyun 2025-ci il tarixində xadimə işləyən Pərvin Məmmədovanın (şərti ad) onun şərəf və ləyaqətini alçaldan, nüfuzuna xələl gətirən, böhtan xarakterli paylaşımlar etdiyini əsas gətirərək, həmin şəxs barəsində xüsusi ittiham qaydasında şikayət vermişdi.
Ərizədə qeyd olunurdu ki, həmin şəxs deputat Əli Abbasovun guya qızının evinə zorla daxil olması, sərxoş halda avtomobil idarə etməsi, müəllim adına layiq olmaması və əvvəlki illərdə Şərur rayonunda bir neçə ailəni dağıtması kimi ittihamlar irəli sürüb.
Deputatın nümayəndəsi şikayət ərizəsini düzgün hazırlamadığı üçün məhkəmə işi icraata götürməkdən imtina etmişdi.\qafqazinfo

The deputy whose mandate was canceled reportedly sued the maid.
Today, Ali Assembly Deputy Abbasov Ali Feyzulla oglu from the 4th Yengica Electoral District, whose mandate was revoked, had come to the agenda some time ago by suing a maid.
Based on citizen appeals submitted to the Ali Assembly, disciplinary proceedings were initiated against the deputy by the Disciplinary Commission. On June 27, 2025, alleging that Parvin Mammadova (a pseudonym), who worked as the maid, made defamatory posts that insulted his honor and dignity and damaged his reputation, the deputy filed a special accusation complaint against that person.
The application stated that that person had made accusations including that deputy Ali Abbasov allegedly forcibly entered his daughter's house, drove a car while intoxicated, was unworthy of the teacher's title, and had broken up several families in the Sharur district in previous years.
The deputy's representative refused to bring the lawsuit to trial because the complaint application was not properly prepared.\qafqazinfo