Mandatı ləğv olunan deputat xadiməni məhkəməyə veribmiş
Bu gün mandatı ləğv olunan Ali Məclisin 4 saylı Yengicə Seçki Dairəsinin deputatı Abbasov Əli Feyzulla oğlu bir müddət əvvəl xadiməni məhkəməyə verməklə gündəmə gəlmişdi.
Barəsində Ali Məclisə daxil olmuş vətəndaş müraciətləri əsasında İntizam Komissiyası tərəfindən intizam icraatı başlanılan deputat 27 iyun 2025-ci il tarixində xadimə işləyən Pərvin Məmmədovanın (şərti ad) onun şərəf və ləyaqətini alçaldan, nüfuzuna xələl gətirən, böhtan xarakterli paylaşımlar etdiyini əsas gətirərək, həmin şəxs barəsində xüsusi ittiham qaydasında şikayət vermişdi.
Ərizədə qeyd olunurdu ki, həmin şəxs deputat Əli Abbasovun guya qızının evinə zorla daxil olması, sərxoş halda avtomobil idarə etməsi, müəllim adına layiq olmaması və əvvəlki illərdə Şərur rayonunda bir neçə ailəni dağıtması kimi ittihamlar irəli sürüb.
Deputatın nümayəndəsi şikayət ərizəsini düzgün hazırlamadığı üçün məhkəmə işi icraata götürməkdən imtina etmişdi.\qafqazinfo

Сегодня депутат от Избирательного округа №4 Йенгиджа Высшего Меджлиса Али Фейзулла оглу Аббасов, чей мандат был аннулирован, недавно попал в поле зрения общественности, подав в суд на горничную.
Депутат, в отношении которого на основании обращений граждан, поступивших в Высший Меджлис, Комиссией по дисциплинарным вопросам было начато дисциплинарное производство, 27 июня 2025 года подал частную жалобу против горничной Пярвин Маммедовой (условное имя), обвиняя её в публикациях, которые унижают его честь и достоинство и наносят ущерб его репутации, представляющих собой клевету.
В заявлении отмечалось, что указанное лицо выдвигало обвинения в том, что депутат Али Аббасов якобы насильно входил в дом своей дочери, управлял автомобилем в состоянии алкогольного опьянения, не достойным звания учителя, а также разрушил несколько семей в Шарурском районе в прошлые годы.
Представитель депутата отказался принимать к производству судебное дело, так как жалоба была составлена неправильно.