İrana zərbə planları Trampa təqdim olundu –
ABŞ prezidenti Donald Trampa İrana qarşı əlavə zərbələr endirmək üçün bir neçə variant üzrə plan verilib.
Musavat.com xəbər verir ki, məlumatı "The New York Times" (NYT) mənbələrə istinadən yayıb. Mənbələrə görə, Amerika liderinə Tehranda mülki hədəflərə zərbələr endirmək də daxil olmaqla bir neçə seçim barədə məlumat verilib. Adı açıqlanmayan ABŞ rəsmiləri qeyd ediblər ki, Amerika lideri İrana qarşı hücuma icazə verməyi ciddi şəkildə nəzərdən keçirir, lakin hələlik yekun qərar verməyib.
Qəzetin məlumatına görə, bundan əlavə, şənbə günü ABŞ dövlət katibi Marko Rubio İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahu ilə telefon danışığı aparıb. "The New York Times" qəzetinin məlumatına görə, onlar Suriya və Qəzza zolağındakı vəziyyətdən əlavə, İrandakı etirazları da müzakirə ediblər.
Qeyd edək ki, Tramp ABŞ-ın zəruri hesab etdiyi təqdirdə İran rəhbərliyinə "güclü zərbə" endirə biləcəyini bildirib. Bu, Trampın jurnalistlərin İran etirazçıları arasında mümkün ölüm halında ABŞ-ın güc tətbiq etməyə hazır olub-olmadığı ilə bağlı sualına cavabı idi.

Plans for a strike on Iran were presented to Trump –
Several options have been presented to US President Donald Trump for delivering additional strikes against Iran.
Musavat.com reports that the information was published by "The New York Times" (NYT) citing sources. According to the sources, the American leader was informed about several options, including striking civilian targets in Tehran. Unnamed US officials noted that the American leader is seriously considering authorizing an attack against Iran, but has not yet made a final decision.
According to the newspaper, in addition, on Saturday US Secretary of State Marco Rubio held a phone conversation with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu. According to "The New York Times," in addition to discussing the situation in Syria and the Gaza Strip, they also discussed the protests in Iran.
It should be noted that Trump has stated that the US could deliver a "powerful strike" against the Iranian leadership if deemed necessary. This was Trump's answer to journalists' question about whether the US is ready to use force in the event of a possible death among Iranian protesters.