Tehranda İranın pul vahidinin ucuzlaşması və iqtisadi problemlər səbəbilə başlayan etirazlar ölkənin bir çox şəhərinə yayılıb.
APA xəbər verir ki, etirazlara münasibət bildirən İran prezidenti Məsud Pazeşkian problemlərin həllində uğur səviyyəsinin əsasən düşüncə tərzindən və yanaşmadan asılı olduğunu bildirib.
Hökumətin effektiv xidmətlər göstərməli, resursları düzgün idarə etməli və ictimai narazılığı aradan qaldırmaq üçün iqtisadi və sosial problemlərə praktik həllər tapmalı olduğunu vurğulayan Pazeşkian sözlərinə belə davam edib:
"İnsanlar narazıdırsa, bu bizim günahımızdır. ABŞ-ı və ya başqalarını günahlandırmayın. Məsuliyyət bizimdir".

"If people are dissatisfied, it is our fault" -
In Tehran, protests that started due to the depreciation of Iran's currency and economic problems have spread to many cities across the country.
APA reports that Masoud Pazeşkian, the president of Iran, commenting on the protests, stated that the level of success in solving problems mainly depends on the mindset and approach.
Emphasizing that the government must provide effective services, properly manage resources, and find practical solutions to economic and social problems to eliminate public dissatisfaction, Pazeşkian continued:
"If people are dissatisfied, it is our fault. Do not blame the USA or others. The responsibility is ours."