Tehranda İranın pul vahidinin ucuzlaşması və iqtisadi problemlər səbəbilə başlayan etirazlar ölkənin bir çox şəhərinə yayılıb.
APA xəbər verir ki, etirazlara münasibət bildirən İran prezidenti Məsud Pazeşkian problemlərin həllində uğur səviyyəsinin əsasən düşüncə tərzindən və yanaşmadan asılı olduğunu bildirib.
Hökumətin effektiv xidmətlər göstərməli, resursları düzgün idarə etməli və ictimai narazılığı aradan qaldırmaq üçün iqtisadi və sosial problemlərə praktik həllər tapmalı olduğunu vurğulayan Pazeşkian sözlərinə belə davam edib:
"İnsanlar narazıdırsa, bu bizim günahımızdır. ABŞ-ı və ya başqalarını günahlandırmayın. Məsuliyyət bizimdir".

В Тегеране протесты из-за обесценивания иранской валюты и экономических проблем распространились на многие города страны.
По сообщению APA, президент Ирана Масуд Пазешкиан, комментируя протесты, заявил, что успех в решении проблем в основном зависит от образа мышления и подхода.
Подчеркнув, что правительство должно эффективно предоставлять услуги, правильно управлять ресурсами и находить практические решения экономических и социальных проблем для устранения общественного недовольства, Пазешкиан продолжил свои слова так: