Arxiyepiskop Arşak Xaçatryana aid olan videoyazıların yayılması ilə bağlı Ermənistan Cinayət Məcəlləsinin 204-cü maddəsinin 3-cü hissəsinin 2-ci bəndi ilə cinayət işi açılıb.
Musavat.com bildirir ki, bu barədə Ermənistan mediasına İstintaq Komitəsinin mətbuat xidməti məlumat verib.
Yada salaq ki, bu yaxınlarda internetdə arxiyepiskop Arşak Xaçatryanın şəxsi həyatı ilə bağlı gizli şəkildə lentə alındığı iddia edilən videomateriallar yayılıb. Söhbət Arşakın xalası ilə intim əlaqədə olduğunu əks etdirən kadrlardan gedir.

Начато расследование в отношении священника, распространявшего интимное видео с тётей
В связи с распространением видеозаписей, принадлежащих архиепископу Аршаку Хачатряну, возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 204, пункту 2 Кодекса уголовного законодательства Армении.
Как сообщает Musavat.com, об этом пресс-служба Следственного комитета Армении сообщила армянским СМИ.
Напомним, что недавно в интернете были распространены видеоматериалы, якобы тайно снятые на камеру, связанные с личной жизнью архиепископа Аршака Хачатряна. Речь идет о кадрах, на которых Аршак изображен в интимной связи со своей тетей.