Keçmiş nazir müavininin meyiti tapıldı:
usiyanın keçmiş əmək nazirinin müavini Aleksey Sklyarın cəsədi Yeni Moskvada tapılıb. İlkin məlumata görə, o, intihar edib.
Modern.az xəbər verir ki, TASS Agentliyinnin məlumatına görə, Sklyar 15 yanvar səhəri Filimonkovskoye qəsəbəsindəki şəxsi evində ölü tapılıb.
Məlumata görə, keçmiş məmur ölümündən əvvəl Telegram kanalında vida mesajı yazıb və orada həyat yoldaşının "hər şeydə günahkar olduğunu" bildirib.
Hadisə yerinə gələn təcili yardım xidməti əməkdaşlarının cəsədin yanında tapança tapdığı bildirilib.
Aleksey Sklyarın dul qalmış arvadı YuliyaSklyar jurnalistlərin suallarını cavablandırmaqdan imtina edib, o, "ciddi emosional stress vəziyyətində olduğunu ısas gətiribdir".
Ailəyə yaxın mənbələr Telegram kanalına bildiriblər ki, cütlük "son bir neçə ildə qısqanclıq üzündən münaqişələr və mübahisələr yaşayıb". Sklyarın 50 yaşı var idi. O, 2018-ci ildən 2022-ci ilə qədər Rusiyanın əmək və sosial müdafiə nazirinin müavini vəzifəsində çalışıb və informasiya sistemləri və elektron dövlət xidmətlərinin göstərilməsi ilə bağlı məsələlərə nəzarət edib.

The body of the former deputy minister has been found:
The body of former Russian Deputy Minister of Labor Aleksey Sklyar was found in New Moscow. According to preliminary information, he committed suicide.
Modern.az reports that according to TASS Agency, Sklyar was found dead on the morning of January 15 in his private house in the Filimonkovskoye settlement.
According to the report, before his death, the former official wrote a farewell message on a Telegram channel, stating that his wife was "guilty of everything."
It was reported that emergency service workers who arrived at the scene found a gun next to the body.
Aleksey Sklyar's widow, Yuliya Sklyar, refused to answer journalists' questions, citing that she is in a "serious emotional stress situation."
Sources close to the family told the Telegram channel that the couple "had conflicts and disputes over jealousy in recent years." Sklyar was 50 years old. From 2018 to 2022, he worked as the Deputy Minister of Labor and Social Protection of Russia, overseeing issues related to information systems and the provision of electronic government services.
According to an order from Prime Minister Mikhail Mishustin, it was reported that he voluntarily resigned.