Keçmiş nazir müavininin meyiti tapıldı:
usiyanın keçmiş əmək nazirinin müavini Aleksey Sklyarın cəsədi Yeni Moskvada tapılıb. İlkin məlumata görə, o, intihar edib.
Modern.az xəbər verir ki, TASS Agentliyinnin məlumatına görə, Sklyar 15 yanvar səhəri Filimonkovskoye qəsəbəsindəki şəxsi evində ölü tapılıb.
Məlumata görə, keçmiş məmur ölümündən əvvəl Telegram kanalında vida mesajı yazıb və orada həyat yoldaşının "hər şeydə günahkar olduğunu" bildirib.
Hadisə yerinə gələn təcili yardım xidməti əməkdaşlarının cəsədin yanında tapança tapdığı bildirilib.
Aleksey Sklyarın dul qalmış arvadı YuliyaSklyar jurnalistlərin suallarını cavablandırmaqdan imtina edib, o, "ciddi emosional stress vəziyyətində olduğunu ısas gətiribdir".
Ailəyə yaxın mənbələr Telegram kanalına bildiriblər ki, cütlük "son bir neçə ildə qısqanclıq üzündən münaqişələr və mübahisələr yaşayıb". Sklyarın 50 yaşı var idi. O, 2018-ci ildən 2022-ci ilə qədər Rusiyanın əmək və sosial müdafiə nazirinin müavini vəzifəsində çalışıb və informasiya sistemləri və elektron dövlət xidmətlərinin göstərilməsi ilə bağlı məsələlərə nəzarət edib.

Тело бывшего заместителя министра труда России Алексея Скляра было найдено в Новой Москве. По предварительным данным, он покончил с собой.
Как сообщает Modern.az со ссылкой на агентство ТАСС, Скляр был найден мёртвым утром 15 января в своем личном доме в поселке Филимонковское.
По информации, перед смертью бывший чиновник написал прощальное сообщение в Telegram-канале, где заявил, что его супруга «виновна во всем».
Прибывшие на место происшествия сотрудники скорой помощи обнаружили рядом с телом пистолет.
Вдова Алексея Скляра, Юлия Скляр, отказалась отвечать на вопросы журналистов, объяснив это «серьезным эмоциональным стрессом».
Близкие к семье источники сообщили в Telegram-канале, что пара «в последние несколько лет переживала конфликты и ссоры из-за ревности». Скляру было 50 лет. С 2018 по 2022 год он занимал должность заместителя министра труда и социальной защиты России и курировал вопросы информационных систем и предоставления электронных государственных услуг.