İtaliyada qripəbənzər yeni epidemiya -
Məlumata görə, Kastilyon Fiorentino şəhərində hətta koronavirus pandemiyası dövründə belə bu qədər yüksək ölüm nisbəti qeydə alınmayıb.
Şəhərin meri Mario Anyellinin sözlərinə görə, hazırda burada qəbirlər bir-birinin ardınca qazılır. Qripəbənzər xəstəlik yayıldıqdan bir neçə gün sonra ona yoluxan bir neçə nəfər ölüb.
Mer qeyd edib ki, oxşar vəziyyət qonşu bölgələrdə də baş verir. Aretso əyalətindəki əsas xəstəxanada 17 dəfn mərasimi salonu yaradılıb.
İndiyədək yeni epidemiyanı törədən virus barədə məlumat və onun qurbanlarının dəqiq sayı açıqlanmayıb.

В Италии от новой болезни с гриппоподобными симптомами умерло много людей.
По данным, в городе Кастильон Фьорентино даже в период пандемии коронавируса не фиксировалась такая высокая смертность.
По словам мэра города Марио Аньелли, сейчас здесь могилы роют одна за другой. Через несколько дней после распространения гриппоподобной болезни несколько человек, заразившихся ею, умерли.
Мэр отметил, что похожая ситуация происходит и в соседних регионах. В основной больнице провинции Ареццо создано 17 залов для похоронных церемоний.
До сих пор не опубликованы точные сведения о вирусе, вызвавшем новую эпидемию, и о точном числе его жертв.