Müğənni Səidə Dadaşova ilə xalası Lalə Dadaşova arasındakı qalmaqal bitmək bilmir.
Milli.Az xəbər verir ki, Səidə "Öz aramızda" verilişində xalasının ünvanına sərt sözlər deyib. O, bildirib ki, müğənni xalasının efirdə dedikləri onun övladı Rafaelə pis təsir edib:
"Məktəbdə uşağıma deyirlər ki, onlar sənin anandan nə istəyir? Mənə bir adam zəng etdi, ondan sonra danışmıram. Brilliant Dadaşovaya hörmət edirəm: bilmir öz işi, bilmir bunların söhbəti ilə məşğul olsun. Çox məyus olub. Xalam oğlu Cəmilə qurban olsunlar, yoxsa burada çox söz açardım. Siz özünüzü biabır etdiniz. Dediniz ki, küçələrdən yığılmırdı. Bu nəsildə o qədər şəxsiyyət və Xalq artistləri var. Lalə xanım, danışdıqca batırsınız, yaşınıza hörmət edin. Mən xalam oğlu Cəmillə danışıram. Mən həyasız, qədir bilməyən, nalayiq sözlər işlədən adamlarla danışmıram. Deməli, atam mənimlə maraqlanmırdı ki, küçələrdə gəzirdim?".
Səidə ailəsinin "Rafael Dadaşovun sərvətini həyat yoldaşı Maqa öz adına keçirdib" sözlərinə belə reaksiya verib:
"Bəsdirin mal-mülk, şan-şöhrət arxasınca qaçdınız. Evim oğlum Rafaelin adınadır. Maşın da mənim adımadır. Bir an mülk söhbəti oldu. Ev satıldı, bu evi alanda həyat yoldaşıma dedim ki, öz adına keçirt. Çünki bilirdim ki, mənə onu satdırıb, pulu yeyəcəklər. Məni aldatmaq asandır. Məni qeydiyatdan çıxartdılar. İllərlə havada qalmışdım. İlk alınanda ev yoldaşımın adına idi, indi oğlumun adınadır".
Qeyd edək ki, Səidə mərhum Xalq artisti Rafael Dadaşovun qızıdır. R.Dadaşov Xalq artisti Brilliant Dadaşovanın bacısı, aktrisa Sədaqət Dadaşova ilə ailəli olub. Sədaqət və Səidə hazırda küsülüdür.

Между певицей Саидой Дадашовой и ее тетей Лалой Дадашовой продолжается нескончаемый скандал.
Как сообщает Milli.Az, Саида в программе «Öz aramızda» жестко высказалась в адрес своей тети. Она заявила, что слова певицы-тети в эфире плохо сказались на ее ребенке Рафаэле:
«В школе моему ребенку говорят: зачем им нужно твое мама? Мне звонил один человек, после этого я с ним не разговариваю. Бриллиант Дадашову я уважаю: она не знает своей работы, не знает, чем должна заниматься. Очень расстроилась. Если бы не мой двоюродный брат Джамиль, я бы многое сказала. Вы опозорились. Вы сказали, что с улиц нельзя собрать. В этом поколении столько деятелей и народных артистов. Лала ханым, чем больше говорите, тем больше топитесь, уважайте свой возраст. Я разговариваю с двоюродным братом Джамилем. Я не разговариваю с бессовестными, неблагодарными людьми, которые используют непристойные слова. Значит, отец меня не интересовал, я бегала по улицам?».
Саида так отреагировала на слова своей семьи: «Жена Рафаэля Дадашова Мага перевела имущество на свое имя»:
«Хватит гоняться за собственностью, славой и популярностью. Мой дом на имя моего сына Рафаэля. Машина тоже на мое имя. Одно время речь шла о недвижимости. Дом продали, когда покупали этот дом, я сказала жене, чтобы перевела его на свое имя. Потому что я знала, что они продадут его и съедят деньги. Меня легко обмануть. Меня сняли с регистрации. Я долгое время была бездомной. Когда купили, дом был на имя жены, теперь на имя сына».
Отметим, что Саида является дочерью покойного народного артиста Рафаэля Дадашова. Р.Дадашов был женат на актрисе Садагет Дадашовой, сестре народной артистки Бриллиант Дадашовой. Садагет и Саида сейчас в ссоре.