Müğənni Səidə Dadaşova ilə xalası Lalə Dadaşova arasındakı qalmaqal bitmək bilmir.
Milli.Az xəbər verir ki, Səidə "Öz aramızda" verilişində xalasının ünvanına sərt sözlər deyib. O, bildirib ki, müğənni xalasının efirdə dedikləri onun övladı Rafaelə pis təsir edib:
"Məktəbdə uşağıma deyirlər ki, onlar sənin anandan nə istəyir? Mənə bir adam zəng etdi, ondan sonra danışmıram. Brilliant Dadaşovaya hörmət edirəm: bilmir öz işi, bilmir bunların söhbəti ilə məşğul olsun. Çox məyus olub. Xalam oğlu Cəmilə qurban olsunlar, yoxsa burada çox söz açardım. Siz özünüzü biabır etdiniz. Dediniz ki, küçələrdən yığılmırdı. Bu nəsildə o qədər şəxsiyyət və Xalq artistləri var. Lalə xanım, danışdıqca batırsınız, yaşınıza hörmət edin. Mən xalam oğlu Cəmillə danışıram. Mən həyasız, qədir bilməyən, nalayiq sözlər işlədən adamlarla danışmıram. Deməli, atam mənimlə maraqlanmırdı ki, küçələrdə gəzirdim?".
Səidə ailəsinin "Rafael Dadaşovun sərvətini həyat yoldaşı Maqa öz adına keçirdib" sözlərinə belə reaksiya verib:
"Bəsdirin mal-mülk, şan-şöhrət arxasınca qaçdınız. Evim oğlum Rafaelin adınadır. Maşın da mənim adımadır. Bir an mülk söhbəti oldu. Ev satıldı, bu evi alanda həyat yoldaşıma dedim ki, öz adına keçirt. Çünki bilirdim ki, mənə onu satdırıb, pulu yeyəcəklər. Məni aldatmaq asandır. Məni qeydiyatdan çıxartdılar. İllərlə havada qalmışdım. İlk alınanda ev yoldaşımın adına idi, indi oğlumun adınadır".
Qeyd edək ki, Səidə mərhum Xalq artisti Rafael Dadaşovun qızıdır. R.Dadaşov Xalq artisti Brilliant Dadaşovanın bacısı, aktrisa Sədaqət Dadaşova ilə ailəli olub. Sədaqət və Səidə hazırda küsülüdür.

The scandal between singer Saida Dadasova and her aunt Lale Dadasova does not seem to end.
According to Milli.Az, Saida spoke harsh words about her aunt on the show "O’z aramizda" ("Between Us"). She stated that her aunt's words on air had a bad effect on her child Rafael:
"At school, they tell my child, what does your mother want from them? Someone called me, and since then I haven’t spoken. I respect Brilliant Dadasova: she does not know her business, she doesn't know to deal with their talks. I am very disappointed. May my cousin Jamil be sacrificed for my aunt, otherwise I would say a lot here. You have embarrassed yourselves. You said it wasn’t gathered from the streets. There are so many personalities and People's artists in this generation. Ms. Lale, the more you talk, the deeper you sink, respect your age. I’m talking to my cousin Jamil. I do not speak with shameless, ungrateful people who use indecent words. So, my father did not care about me for me to roam the streets?”.
Saida reacted to her family’s words "Rafael Dadasov’s wealth was transferred to his wife Maqa in her name" as follows:
"Enough with the property, titles, and fame chasing. My house is in my son Rafael’s name. The car is also in my name. There was a talk about property for a moment. The house was sold, when buying this house I told my husband to put it in his own name. Because I knew that they would make me sell it and spend the money. It is easy to deceive me. They removed me from the registry. I had been left in limbo for years. When first bought, the house was in my husband’s name, now it is in my son’s name".
It should be noted that Saida is the daughter of the late People's Artist Rafael Dadasov. R. Dadasov was married to the sister of People's Artist Brilliant Dadasova, actress Sadaqat Dadasova. Sadaqat and Saida are currently estranged.