Türkiyənin tanınmış futbol məşqçisi Fatih Terim haqqında yeni məlumat yayılıb. Jurnalist Candaş Tolga Işık, uzun müddətdir komandası olmayan məşqçinin gələcəyi ilə bağlı açıqlama verib.
Milli.Az xəbər verir ki, Işıkın sözlərinə görə, Fatih Terim Çexiyaya gedir və böyük ehtimalla Çexiya millisinin baş məşqçisi vəzifəsini qəbul edəcək. O bildirib:
Çex mətbuatında yer alan xəbərlərdə bildirilir ki, Fatih Terim artıq Çexiya Futbol Federasiyası ilə danışıqlarda irəliləyiş əldə edib. Təcrübəli mütəxəssisin yaxın günlərdə Çexiya yığmasında vəzifəyə başlaması gözlənilir.
Xatırladaq ki, Fatih Terim son olaraq Səudiyyə Ərəbistanında çalışıb. Onun adı bir müddətdir Çexiya millisi ilə hallanırdı və indi bu iddialar rəsmi təsdiq mərhələsinə yaxınlaşır.

О появлении новой информации о известном турецком футбольном тренере Фатихе Териме. Журналист Чандаш Толга Ышик дал заявление о будущем тренера, который долгое время не имел команды.
По информации Milli.Az, по словам Ышика, Фатих Терим отправляется в Чехию и, скорее всего, примет должность главного тренера сборной Чехии. Он отметил:
В чешских СМИ сообщается, что Фатих Терим уже добился прогресса в переговорах с Федерацией футбола Чехии. Ожидается, что опытный специалист начнёт работу в сборной Чехии в ближайшие дни.
Напомним, что Фатих Терим в последний раз работал в Саудовской Аравии. Его имя уже некоторое время связывают со сборной Чехии, и сейчас эти предположения близки к официальному подтверждению.