Moskvada qətl törədən azərbaycanlı qardaşlara hökm oxunub
Moskvada qətl törədən Azərbaycan vətəndaşları - Şahin Abbasov 17 il, qardaşı Şöhrət isə 12 il müddətinə azadlıqdan məhrum ediliblər.
Oxu.az xəbər verir ki, bununla bağlı Moskva Şəhər Məhkəməsi hökm çıxarıb.
Məlumata görə, hər iki azərbaycanlı cəzasını ciddi rejimli cəzaçəkmə müəssisəsində çəkəcək.
Eyni zamanda, onların daha bir qardaşı İsaxan Abbasov cinayəti gizlətmək və rüşvət almaqda ittiham olunaraq, 8 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Qalan təqsirləndirilən şəxslər istintaq təcridxanasında olduqları müddətdə cəzalarını çəkiblər və məhkəmə zalında həbsdən azad ediliblər. Məhkəmə Şahin Abbasovun atası Nizam Abbasova da bəraət verib.
Xatırladaq ki, hadisə 2024-cü il aprelin 17-də baş verib. İstintaq məlumatına görə, Şahin Abbasov idarə etdiyi nəqliyyat vasitəsini binanın girişinin yaxınlığında səkidə saxlayıb. Bu, 24 yaşlı yerli sakin Kirill Kovalyovu qəzəbləndirib və o, sürücünü danlayıb.
Şahin Abbasov və qardaşı Şöhrət Kovalyova bir neçə bıçaq zərbəsi vurublar və o, aldığı xəsarətlərdən xəstəxanada ölüb.
Müstəntiqlərin bildirdiyinə görə, hadisədən sonra qardaşlar atalarının və digər yaxınlarının köməyi ilə Rostov vilayətinə gediblər və orada daha bir neçə cinayət törədiblər.

The Azerbaijani brothers who committed murder in Moscow have been sentenced.
Azerbaijani citizens who committed murder in Moscow - Shahin Abbasov was sentenced to 17 years, and his brother Shohrat was sentenced to 12 years of imprisonment.
Oxu.az reports that the Moscow City Court has issued a ruling regarding this.
According to the information, both Azerbaijanis will serve their sentences in a high-security penal institution.
At the same time, their other brother, Isakhan Abbasov, was sentenced to 8 years in prison, accused of concealing the crime and accepting a bribe.
The remaining accused have served their sentences during their detention in the investigation prison and were released from custody in the courtroom. The court also acquitted Shahin Abbasov’s father, Nizam Abbasov.
It should be recalled that the incident took place on April 17, 2024. According to the investigation, Shahin Abbasov stopped his vehicle on the sidewalk near the building entrance. This angered 24-year-old local resident Kirill Kovalyov, who scolded the driver.
Shahin Abbasov and his brother Shohrat stabbed Kovalyov several times, and he died in the hospital from the injuries sustained.
According to the investigators, after the incident, the brothers went to the Rostov region with the help of their father and other relatives, where they committed several more crimes.