Çox sayda plastik əməliyyatdan sonra "Barbi gəlinciyi" kimi tanınan braziliyalı bloqer Barbara Yankavski vəfat edib.
Oxu.Az-ın məlumatına görə, qeyd olunub ki, hadisə noyabrın 2-də Braziliyanın San-Paulu şəhərində yerləşən taunhausda baş verib.
Polis onun ölümünü "şübhəli" kimi təsnif edib. Hazırda hüquq-mühafizə orqanları meyitin yarılmasının nəticələrini gözləyir. Yerli KİV-in məlumatına görə, Yankavskinin gözündə zədə və kürəyində əziklər olub, yatmazdan əvvəl qadında öskürək tutması baş verib.
Vəkil olan 51 yaşlı ev sahibi polisə "Barbi gəlinciyi" ilə günü keçirdiyini və onu intim xidmətlər üçün tutduğunu bildirib. Vəkil bloqerlə birlikdə narkotik qəbul etdiyini və sonra onun televizora baxarkən yanında yuxuya getdiyini bildirib.
Vəkilin həmin gün daha əvvəl orada olan və Yankavskinin ölümündən əvvəl evi tərk edən rəfiqəsi polisə bildirib ki, Barbara səhər tezdən yıxılaraq gözünü zədələyib.
Qeyd edək ki, Barbara Yankavski həyatı boyunca 27 plastik əməliyyat keçirib. O bunlara 42 min funt sterlinq xərcləyib. Sosial şəbəkələrdə populyarlıq qazandıqdan sonra o, televiziya proqramlarında və reklam kampaniyalarında iştirak edib.

According to Oxu.Az, it was reported that the incident occurred on November 2 in a townhouse located in São Paulo, Brazil.
The police classified her death as "suspicious." Currently, law enforcement authorities are awaiting the results of the autopsy. According to local media, Yankavski had an eye injury and bruises on her back, and before sleeping, she experienced coughing fits.
The 51-year-old homeowner, who is a lawyer, told the police that she spent the day with the "Barbie doll" and had hired her for intimate services. The lawyer stated that she took drugs together with the blogger and then fell asleep next to her while watching television.
The lawyer's friend, who was at the location earlier that day and left the house before Yankavski's death, told the police that Barbara fell early in the morning and injured her eye.
It should be noted that Barbara Yankavski underwent 27 plastic surgeries throughout her life. She spent 42 thousand pounds on these. After gaining popularity on social networks, she participated in television programs and advertising campaigns.