11 ayda xaricə getmiş Azərbaycan vətəndaşlarının sayı -
Dövlət Sərhəd Xidmətinin hesabatına görə, 2025-ci ilin yanvar-noyabr aylarında Azərbaycana 189 ölkədən 2 milyon 364 min nəfər əcnəbi gəlib.
Medianews.az xəbər verir ki, onların 24,2 faizi Rusiya, 17,6 faizi Türkiyə, 8,1 faizi İran, 6,4 faizi Hindistan, 4,3 faizi Gürcüstan, 4,2 faizi Səudiyyə Ərəbistanı, 4,1 faizi Qazaxıstan, 3,5 faizi Pakistan, 2,6 faizi Çin, 2,5 faizi İsrail, 2,4 faizi Özbəkistan, 1,6 faizi Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, 1,5 faizi Ukrayna, 1,3 faizi Türkmənistan, qalanı başqa ölkələrin vətəndaşı kimi qeydə alınıb.
11 ayda xaricə getmiş Azərbaycan vətəndaşlarının sayı 1 milyon 947 nəfər göstərilir. Onların 41,6 faizinin Türkiyəyə, 14,4 faizinin Rusiyaya, 10,8 faizinin Gürcüstana, 9,5 faizinin İrana, qalanının başqa ölkələrə üz tutduğu bildirilir.

По отчету Государственной пограничной службы, в январе-ноябре 2025 года в Азербайджан прибыли 2 миллиона 364 тысячи иностранцев из 189 стран.
Medianews.az сообщает, что из них 24,2% составляют россияне, 17,6% — турки, 8,1% — иранцы, 6,4% — индийцы, 4,3% — грузины, 4,2% — саудовцы, 4,1% — казахи, 3,5% — пакистанцы, 2,6% — китайцы, 2,5% — израильтяне, 2,4% — узбеки, 1,6% — граждане Объединённых Арабских Эмиратов, 1,5% — украинцы, 1,3% — туркмены, остальное — граждане других стран.
За 11 месяцев количество выехавших за границу азербайджанцев составило 1 миллион 947 человек. Сообщается, что 41,6% из них направились в Турцию, 14,4% — в Россию, 10,8% — в Грузию, 9,5% — в Иран, остальные — в другие страны.