Hindistan Avropanın ən qatı anti-Rusiya üçlüyünə necə qoşuldu?
Həqiqətən çox maraqlıdır. Yanvarın 8-də Parisdə Almaniyanın, Fransanın və Polşanın xarici işlər nazirləri məşhur "Veymar üçlüyü" çərçivəsində görüşüblər.
Əsas mövzu ABŞ Prezidenti Donald Trampın Qrenlandiya adasının ələ kemirilməsi üzrə son bəyanat və tələblərinin dəyırləndirilməsi olub.
Burada Fransanın xarici işlər naziri Amerikanın heç xoşuna gəlməyəcək bir hadisəni eyhamla xatırladıb. O deyib ki, indi Luiziananın alınıb-satıldığı dövrlər deyil.
Nazir 1756-1763-cü illərdə 7 illik müharibə nəticəsində bu gün ABŞ-ın ştatlarından birinə çevrilən Luizianın Fransadan alınaraq ABŞ-a verilməsi hadisəsinə eyham vurur və Trampa mesaj verir ki, Qrenlandiyanı da bu sayaq bizdən qopara bilməzsən.
Veymar üçlüyünün Paris toplantıslnda ən maraqlı fakt Hindistanın xarici işlər naziri Subramanyam Cayşankarın da iştirakıdır.
Hindistan hara, Avropanın ən qatı anti-Rusiya bloku sayılan "Veymar üçlüyü" hara?!
Veymar üçlüyü 1991-ci ildə SSRİ dağılanda Almaniya, Fransa və Polşa tərəfindən Almaniyanın Veymar şəhərində təsis edilib. Rusiyanın Ukraynaya təcavüzündən sonra anti-Rusiya müstəvisində daha da fəallaşıb və hazırda Rusiya əleyhinə ən barışmaz siyasəti ilə seçilir...

Действительно очень интересно. 8 января в Париже министры иностранных дел Германии, Франции и Польши встретились в рамках знаменитой «Веймарской тройки».
Основной темой стала оценка последних заявлений и требований президента США Дональда Трампа по поводу захвата острова Гренландия.
Здесь министр иностранных дел Франции намекнул на событие, которое совсем не понравится Америке. Он сказал, что сейчас не те времена, когда Луизиана покупалась и продавалась.
Министр намекает на событие передачи Луизианы, которая сейчас является одним из штатов США, от Франции к США в результате Семилетней войны 1756-1763 годов и посылает сообщение Трампу, что и Гренландию таким образом от нас оторвать не получится.
Самым интересным фактом на встрече Веймарской тройки в Париже является участие министра иностранных дел Индии Субраманьям Джайшанкара.
Индия – это куда, а Веймарская тройка – один из самых закоренелых анти-российских союзов Европы?!
Веймарская тройка была основана в 1991 году в городе Веймар Германией, Францией и Польшей после распада СССР. После российского вторжения в Украину она активизировалась на анти-российской площадке и сейчас выделяется самой непримиримой политикой против России...
В таком случае, зачем Индия присоединилась к деятельности этой организации?! Стоит изучить и подумать...