"Həmin həkimdən təzminat aldım"
Müğənni Nazim Pişiyari illər əvvəl keçirtdiyi ağır günlərdən və həkimin onu səhv əməliyyat etməsindən danışıb.
Sənətçi "Həftənin qonağı" verilişində həkimdən təzminat aldığını deyib:
"Həkimi məhkəməyə verdim. Ondan təzminat aldım. Son məqamda həkim səhvi olduğu qəbul edildi. İsraildə, Türkiyədə ekspertiza aparıldı və sübut edildi ki, səhv həkimin olub.
Məhkəmə ərəfəsində həkim işindən kənarlaşdırıldı, heç bir əməliyyat edə bilməzdi. Tibb Univeritetində dərs deyirdi, oradan da müəllim kimi kənarlaşdırıldı. Bütün hesabları bağlanıb, ölkədən çıxışına qadağa qoyulmuşdu". (Axşam.az)

Певец Назим Пишияри рассказал о тяжелых днях, которые он пережил много лет назад, и о том, что врач неправильно его прооперировал.
Артист в передаче "Гость недели" сообщил, что получил компенсацию от врача:
"Я подал на врача в суд. Получил от него компенсацию. К последнему моменту была признана врачебная ошибка. В Израиле и Турции проводилась экспертиза, которая доказала, что ошибка была именно врача.
Перед судом врач был отстранён от работы и не мог выполнять никакие операции. Он преподавал в Медицинском университете, оттуда его также отстранили как преподавателя. Все его счета были закрыты, и ему был запрещён выезд из страны". (Axşam.az)