Hazırda İranda baş verənlər misilsizdir -
İranda izdiham böyükdür. Ölənlər olub, amma bu daha çox tapdalanma nəticəsində baş verib. İnsanlar bir istiqamətə doğru qaçır. Bilirlər ki, bu, kütləvi qaçışdır, yəni izdihamdır.
Axar.az xəbər verir ki, bunu ABŞ Prezidenti Donald Tramp İrandakı etirazlarla bağlı danışarkən deyib.
“İnsanlar adətən mal-qarada olan kütləvi qaçışdan danışırlar. İndi isə insanlar qaçır və bu izdihamda çox sayda adam həlak olur. O rejimi devirmək istəyi inanılmaz dərəcədə güclüdür. Heç kim indiyə qədər belə bir şey görməyib, hazırda baş verənlər misilsizdir.
Bu insanlar tamamilə silahsızdır. Onlar öz ölkələrini sevirlər. Mən İranı xəbərdar etmişəm. Əgər bu insanlara qarşı pis bir şey etsələr, biz onlara çox sərt cavab verəcəyik”, - o əlavə edib.

What is currently happening in Iran is unprecedented -
The crowd in Iran is large. There have been deaths, but these mostly occurred as a result of trampling. People are running in one direction. They know this is a mass stampede, that is, a crowd.
Axar.az reports that this was said by US President Donald Trump while talking about the protests in Iran.
"People usually talk about mass stampedes that happen to livestock. Now people are running, and many people die in this crowd. The desire to overthrow that regime is incredibly strong. No one has ever seen anything like this before, what is happening now is unprecedented.
These people are completely unarmed. They love their own country. I have warned Iran. If they do something bad to these people, we will respond to them very harshly," he added.