Ekvadorda faciəvi yol qəzası baş verib.
Hadisə El-Empalme şəhərində qeydə alınıb. Zambrano həyat yoldaşı ilə pikapda hərəkət edərkən onların avtomobilinə başqa maşın çırpılıb. Qəzada ümumilikdə altı nəfər xəsarət alıb, lakin həkimlər Zambranonun həyatını xilas edə bilməyib.
Zambrano 2015-ci ildə El-Empalmenin gözəllik yarışmasının qalibi olub. Onun yaxınlarının sözlərinə görə 2024-cü ilin dekabrında ailə qurmuşdu və gələcəkdə doğma şəhərinə mer seçilməyi arzulayırdı.
Qeyd edək ki, daha əvvəl oxşar hadisə Qvatemalada yaşanmış, La-Blanka şəhərinin gözəllik kraliçası motosiklet qəzasında həlak olmuşdu./Milli.az/

"Beauty queen" died in an accident -
The incident was recorded in the city of El-Empalme. Zambrano was traveling in a pickup truck with her husband when another car collided with their vehicle. In the accident, a total of six people were injured, but doctors could not save Zambrano's life.
Zambrano was the winner of the El-Empalme beauty pageant in 2015. According to her relatives, she got married in December 2024 and dreamed of being elected mayor of her hometown in the future.
It should be noted that a similar incident had previously taken place in Guatemala, where the beauty queen of La-Blanca city died in a motorcycle accident./Milli.az/