Ekvadorda faciəvi yol qəzası baş verib.
Hadisə El-Empalme şəhərində qeydə alınıb. Zambrano həyat yoldaşı ilə pikapda hərəkət edərkən onların avtomobilinə başqa maşın çırpılıb. Qəzada ümumilikdə altı nəfər xəsarət alıb, lakin həkimlər Zambranonun həyatını xilas edə bilməyib.
Zambrano 2015-ci ildə El-Empalmenin gözəllik yarışmasının qalibi olub. Onun yaxınlarının sözlərinə görə 2024-cü ilin dekabrında ailə qurmuşdu və gələcəkdə doğma şəhərinə mer seçilməyi arzulayırdı.
Qeyd edək ki, daha əvvəl oxşar hadisə Qvatemalada yaşanmış, La-Blanka şəhərinin gözəllik kraliçası motosiklet qəzasında həlak olmuşdu./Milli.az/

«Королева красоты» погибла в аварии -
Инцидент зафиксирован в городе Эль-Эмпальме. Замбрано ехала в пикапе с супругом, когда их автомобиль был столкнут другим транспортным средством. В аварии получили травмы шесть человек, однако врачи не смогли спасти жизнь Замбрано.
Замбрано стала победительницей конкурса красоты Эль-Эмпальме в 2015 году. По словам ее близких, в декабре 2024 года она вышла замуж и мечтала в будущем быть избранной мэром родного города.
Отметим, что ранее похожий случай произошел в Гватемале, где королева красоты города Ла-Бланка погибла в результате аварии на мотоцикле./Milli.az/