“Fatih” serialdan çıxarıldı -
Reytinq rekordları qıran "Kızılcık Şerbeti" serialında məşhur aktyor Doğukan Güngörün heyətdən kənarlaşdırıldığı elan edilib. Aktyorun adı məşhurlara qarşı aparılan genişmiqyaslı narkotik istintaqında keçirdi və analiz nəticələri müsbət çıxıb. Qərarı öyrənən Güngör sosial media hesabından emosional bir açıqlama yayaraq vəziyyəti təsdiqləyib və bu addımı "rəhmsiz" adlandırıb.
Milli.Az xəbər verir ki, Doğukan Güngörün də olduğu 19 şübhəlinin qan və saç nümunələri Məhkəmə Tibb Qurumu (ATK) tərəfindən araşdırılıb. Hazırlanan hesabatda Güngör daxil olmaqla cəmi 14 nəfərin narkotik testinin müsbət olduğu müəyyən edilib. Bu inkişafdan sonra "Show TV" rəhbərliyi 4 sezondur "Fatih" obrazını canlandıran aktyorla yollarını ayırmaq qərarına gəlib.
Doğukan Güngör serialdan qovulduğunu sosial mediada təsdiqləyərək bu qərara etiraz edib:
"4 sezondur böyük həvəslə çalışdığım serialdan çıxarıldığımı indicə öyrəndim. Bu həyatda hər kəs səhv edə bilər. Mən də bir səhv etdiyimi dürüstlüklə qəbul etmiş və təmiz bir həyat üçün ilk addımlarımı atmışdım. Ancaq bu axşam aldığım xəbərlə qurumların qərar verərkən nə qədər rəhmsiz ola bildiyinə şahid oldum. Hər kəsin ikinci şans qazanacağına inanmayan bu insanları vicdanları ilə baş-başa buraxır və Allaha həvalə edirəm. Mən dimdik ayaqdayam. Özümə verdiyim təmiz həyat sözünü tutaraq, çox yaxında daha gözəl işlərdə sevənlərimlə görüşəcəyəm."
Məlumata görə, "Show TV" aktyorun bu gün çəkilən səhnələrini də yayından çıxarıb və serialın tanıtım materiallarından onun görüntüləri təmizlənib. Hazırda istehsalçı şirkətin "Fatih Ünal" obrazı üçün yeni bir aktyor axtarışına başladığı və ya xarakterin ssenaridən necə çıxarılacağı üzərində işlədiyi bildirilir.

В рейтинговом рекорде "Кызылджик Шербети" объявлено, что известный актер Догукан Гюнгор был исключен из состава. Имя актера было упомянуто в масштабном расследовании по наркотикам, проведенном в отношении знаменитостей, и результаты анализов оказались положительными. Узнав решение, Гюнгор распространил эмоциональное заявление в социальной сети, подтвердив ситуацию и назвав этот шаг «безжалостным».
Как сообщает Milli.Az, образцы крови и волос 19 подозреваемых, включая Догукан Гюнгёра, были проверены Судебно-медицинским институтом (АТК). В подготовленном отчете установлено, что наркотический тест оказался положительным у 14 человек, включая Гюнгёра. После этого руководство "Show TV" решило расстаться с актером, который исполнял роль Фатиха на протяжении 4 сезонов.
Догукан Гюнгор подтвердил в соцсетях, что был удален из сериала, и выразил протест против этого решения:
«Только что я узнал, что меня исключили из сериала, в котором я с большим энтузиазмом работал 4 сезона. В этой жизни каждый может ошибаться. Я честно принял свою ошибку и сделал первые шаги к чистой жизни. Но сегодняшний полученный мною новость показала, насколько безжалостными могут быть организации при вынесении решений. Я оставляю этих людей, которые не верят в возможность второго шанса, наедине со своей совестью и передаю это Богу. Я стою прямо. Соблюдая обещание, данное самому себе о чистой жизни, очень скоро я встречусь с моими поклонниками в новых, более прекрасных проектах.»
По имеющейся информации, "Show TV" также исключил сцены с актером, снятые сегодня, из эфира, а из промоматериалов сериала были удалены его изображения. В настоящее время производственная компания ищет нового актера на роль Фатиха Унала или работает над тем, как вывести персонажа из сценария.