“Fatih” serialdan çıxarıldı -
Reytinq rekordları qıran "Kızılcık Şerbeti" serialında məşhur aktyor Doğukan Güngörün heyətdən kənarlaşdırıldığı elan edilib. Aktyorun adı məşhurlara qarşı aparılan genişmiqyaslı narkotik istintaqında keçirdi və analiz nəticələri müsbət çıxıb. Qərarı öyrənən Güngör sosial media hesabından emosional bir açıqlama yayaraq vəziyyəti təsdiqləyib və bu addımı "rəhmsiz" adlandırıb.
Milli.Az xəbər verir ki, Doğukan Güngörün də olduğu 19 şübhəlinin qan və saç nümunələri Məhkəmə Tibb Qurumu (ATK) tərəfindən araşdırılıb. Hazırlanan hesabatda Güngör daxil olmaqla cəmi 14 nəfərin narkotik testinin müsbət olduğu müəyyən edilib. Bu inkişafdan sonra "Show TV" rəhbərliyi 4 sezondur "Fatih" obrazını canlandıran aktyorla yollarını ayırmaq qərarına gəlib.
Doğukan Güngör serialdan qovulduğunu sosial mediada təsdiqləyərək bu qərara etiraz edib:
"4 sezondur böyük həvəslə çalışdığım serialdan çıxarıldığımı indicə öyrəndim. Bu həyatda hər kəs səhv edə bilər. Mən də bir səhv etdiyimi dürüstlüklə qəbul etmiş və təmiz bir həyat üçün ilk addımlarımı atmışdım. Ancaq bu axşam aldığım xəbərlə qurumların qərar verərkən nə qədər rəhmsiz ola bildiyinə şahid oldum. Hər kəsin ikinci şans qazanacağına inanmayan bu insanları vicdanları ilə baş-başa buraxır və Allaha həvalə edirəm. Mən dimdik ayaqdayam. Özümə verdiyim təmiz həyat sözünü tutaraq, çox yaxında daha gözəl işlərdə sevənlərimlə görüşəcəyəm."
Məlumata görə, "Show TV" aktyorun bu gün çəkilən səhnələrini də yayından çıxarıb və serialın tanıtım materiallarından onun görüntüləri təmizlənib. Hazırda istehsalçı şirkətin "Fatih Ünal" obrazı üçün yeni bir aktyor axtarışına başladığı və ya xarakterin ssenaridən necə çıxarılacağı üzərində işlədiyi bildirilir.

Removed from the series "Fatih" -
It has been announced that the famous actor Doğukan Güngör has been removed from the cast of the record-breaking rating series "Kızılcık Şerbeti." The actor's name came up in a large-scale drug investigation involving celebrities, and the analysis results were positive. Upon learning the decision, Güngör released an emotional statement on his social media account confirming the situation and called this step "merciless."
According to Milli.Az, the blood and hair samples of 19 suspects, including Doğukan Güngör, were examined by the Forensic Medicine Institution (ATK). The prepared report determined that a total of 14 people, including Güngör, tested positive for drugs. Following this development, the management of "Show TV" decided to part ways with the actor who had portrayed the character "Fatih" for 4 seasons.
Doğukan Güngör confirmed on social media that he was expelled from the series and protested this decision:
"I just found out that I have been removed from the series that I have been working on with great enthusiasm for 4 seasons. Everyone can make mistakes in this life. I honestly accepted that I made a mistake and had taken my first steps towards a clean life. However, with the news I received this evening, I witnessed how merciless institutions can be when making decisions. I leave these people, who do not believe in second chances, to their conscience and God. I stand tall. Keeping the promise of the clean life I gave myself, I will soon meet my loved ones in better projects."
According to the information, "Show TV" has also removed the scenes shot today featuring the actor from the broadcast and erased his images from the promotion materials of the series. It is reported that the production company is currently looking for a new actor for the character "Fatih Ünal" or working on how to write the character out of the script.