Ət bazarında canlanma: Qiymətlər UCUZLAŞACAQ? - VİDEO
Bəzi heyvan bazarları açılıb, Gürcüstandan diri heyvan idxalı və tranzitinə qoyulan qadağa ləğv edilib.
Xəzər TV xəbər verir ki, qəssabların sözlərinə görə, bazarların açılması onların işini asanlaşdırıb. Amma, hazırda bazarda qiymətlərin nə enməsi, nə də qalxması müşahidə edilir.
Ekspertlər bu addımın qiymətlərin sabit qalmasına kömək edəcəyini bildirirlər. Bununla yanaşı, uzunmüddətli sabitlik üçün yerli istehsalın artırılmasının vacibliyi də vurğulanır.
O da əlavə edilib ki, subsidiya proqramlarının tətbiqinin genişləndirilməsi qiymətlərin enməsinə səbəb ola bilər.

Revival in the meat market: Will Prices DROP? - VIDEO
Some animal markets have opened, and the ban on the import and transit of live animals from Georgia has been lifted.
Khazar TV reports that, according to butchers, the opening of markets has made their work easier. However, currently, no decrease or increase in prices is observed in the market.
Experts state that this step will help prices remain stable. At the same time, the importance of increasing local production for long-term stability is also emphasized.
It is also added that expanding the implementation of subsidy programs could lead to a decrease in prices.