Dünya Kuboku öncəsi qalmaqal:
ABŞ, Kanada və Meksikanın birgə ev sahibliyi edəcəyi 2026-cı il FIFA Dünya Kubokuna sayılı günlər qalsa da, sosial şəbəkələrdə yayılan görüntülər müzakirələrə səbəb olub.
Medianews.az xəbər verir ki, seneqal millisinin məşqi zamanı çəkilən videoda futbolçuların topu yerə vurduqdan sonra onun demək olar ki, sıçramadığı görünür. Oyunçuların buna təəccüblə reaksiya verməsi görüntülərin qısa zamanda milyonlarla baxış toplamasına səbəb olub.
Viral videodan sonra bir çox azarkeş ABŞ-dakı meydançaların dünya çempionatı üçün hazır olub-olmadığını sual altına alıb. Sosial şəbəkə istifadəçiləri bu cür örtüyün oyunçuların zədələnmə riskini artıracağını və turnirin keyfiyyətinə mənfi təsir göstərə biləcəyini iddia ediblər.//Milli.Az

Несмотря на то, что до совместного проведения Чемпионата мира по футболу FIFA 2026 в США, Канаде и Мексике осталось всего несколько дней, появившиеся в социальных сетях кадры вызвали обсуждения.
По сообщению Medianews.az, на видео, снятом во время тренировки национальной сборной Сенегала, видно, что после удара по мячу об землю он практически не подпрыгивает. Реакция игроков удивлением стала причиной того, что ролик за короткое время набрал миллионы просмотров.
После вирусного видео многие болельщики усомнились, готовы ли площадки в США к проведению чемпионата мира. Пользователи социальных сетей заявили, что такое покрытие увеличит риск травм у игроков и негативно скажется на качестве турнира.//Milli.Az