Cəbrayıl ərazisində YANĞIN: Füzuli rayonunun kəndlərinə qədər yayılıb
"Report"un Qarabağ bürosunun əldə etdiyi xəbərə görə, yanğın hadisəsi Cəbrayıl rayonunun Cocuq Mərcanlı kəndi ərazində kolluq sahədə başlayıb.
Yanğın daha sonra genişlənərək Füzuli rayonunun Mirzənağılılar və Qazaxlar kəndi ərazilərinə də yayılıb. Yerli sakinlərin verdiyi məlumata görə, yanğın genişlənərək Araz çayı boyunca olan sərhəd əraziyə yayılıb.
Əraziyə FHN-nin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Füzuli rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin iki, Cəbrayıl rayonunun Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin iki yanğınsöndürən briqadası cəlb edilib.

FIRE in the Jabrayil area: Spread up to the villages of the Fuzuli district
According to the news obtained by "Report" Karabakh bureau, the fire incident started in the shrubbery area of Jabrayil district's Jojug Marjanli village.
The fire later expanded and spread to the areas of Mirzanagilar and Gazakhlar villages in the Fuzuli district. According to information provided by local residents, the fire has expanded and spread to the border area along the Araz River.
Two fire brigades from the Fuzuli district State Fire Protection Department and two fire brigades from the Jabrayil district State Fire Protection Department of the State Fire Protection Service of the Ministry of Emergency Situations have been engaged in the area.