Britaniyanın müdafiə nazirindən şok açıqlama:
Böyük Britaniyanın müdafiə naziri Con Heyli Rusiya prezidenti Vladimir Putin haqqında diqqət çəkən açıqlamalar verib.
Publika.az UNİAN-a istinadən xəbər verir ki, nazir Putinin də Venesuelanın keçmiş lideri kimi aradan götürülməsinin tərəfdarı olduğunu etiraf edib. Heylinin sözlərinə görə, Venesuela lideri Nikolas Maduronun başına gələn hadisələr Vladimir Putinin də başına gəlsə, yəni o "oğurlansa" bu prosesə qarşı çıxmayacaq.
Britaniya rəsmisi hətta açıq şəkildə belə bir əməliyyatı keçirmək arzusunu da gizlətməyib. O, jurnalistin hansı dünya liderini "oğurlamaq" istəyində olması ilə bağlı sualına cavab olaraq deyib ki, o, bildirib ki, bu mövzudan danışarkən Rusiya lideri Vladimir Putini nəzərdə tutur.

Министр обороны Великобритании Бен Уоллес сделал примечательные заявления о президенте России Владимире Путине.
Со ссылкой на UNIAN сообщает Publika.az, министр признал, что является сторонником устранения Путина, как когда-то бывшего лидера Венесуэлы. По словам Уоллеса, если то, что произошло с венесуэльским лидером Николасом Мадуро, случится с Владимиром Путиным, то есть если его "украдут", он не будет выступать против этого процесса.
Британский чиновник даже открыто не скрывал желание провести такую операцию. Отвечая на вопрос журналиста, какого мирового лидера он хотел бы "украсть", он сказал, что имеет в виду российского лидера Владимира Путина, говоря на эту тему.