"Xına məclisini başıbütöv adam aparar: oğlu, qızı, həyat yoldaşı, nəvəsi olan. Xeyir-duanı kiçiyə böyük verər. Orada xoşbəxtlik olsun deyə bunu belə insan edər. İndi sözümdən inciyən varsa, öz işidir. Əvvəl evdə böyüyün sözü keçərdi. Böyük məclisə kimi çağırırdı, o, gəlirdi. Deyirdilər, məclisi sanballı, dünyagörmüş aparsın. İndi böyüklər qalıb kiçiklərin arasında. Boşanmış qadının xına aparması düzgün deyil. İstəyir incisinlər, istəyir nə edir etsinlər. Mənim fikrim budur".
Bu sözləri Əməkdar artist Gövhər Rzayeva "Öz aramızda" verilişində deyib. Qarmon ifaçısının bu sözləri digər xına aparanların xoşuna gəlməyib.
Proqrama zəng edən rəqqasə Fatimə Fətəliyeva musiqiçinin sözlərinə etiraz edib:
"Kim başıbütövdür bilmirəm. Heç kim nədənsə sığortalanmayıb. Bilmək olmaz ki, sabah kim başıbütöv, kim yarım olacaq. Gövhər Rzayeva ulu nənələrdən eşitdiyini deyir. İndi müasir zəmanədir. Qızlar elə şeylər istəyir ki... (Axşam.az)

"Церемонию хны должен вести состоявшийся человек: у которого есть сын, дочь, супруга, внуки. Благословение он должен дать младшей. Чтобы было счастье, это должен делать такой человек. Если кто-то обиделся на мои слова, это его дело. Раньше дома слово взрослого было законом. Кого приглашали на большой праздник, тот и приходил. Говорили, чтобы церемонию вел солидный, опытный человек. Сейчас взрослые остались среди младших. Женщина, которая развелась, не должна вести церемонию хны — это неправильно. Пусть обижаются, пусть делают что хотят. Вот мое мнение".
Эти слова заслуженная артистка Говхар Рзаева сказала в передаче "Öz aramızda". Высказывания музыканта-гармониста не понравились другим, кто ведет церемонию хны.
Танцовщица Фатимэ Феталиева, которая позвонила в программу, выразила протест словам музыканта:
"Кто состоявшийся — я не знаю. Никто не застрахован ни от чего. Никто не может знать, кто завтра будет состоявшимся, а кто нет. Говхар Рзаева рассказывает то, что слышала от прабабушек. Сейчас же современное время. Девушки хотят такое, что... (Axşam.az)