Boşanmağa hazırlaşırlar? - Varidatını dəyər-dəyməzinə satır
Məşhur türkiyəli aktyor Burak Özçivitin lüks avtomobillərini və evlərini satışa çıxarması ilə bağlı iddia var. Xüsusilə Sapancadakı xüsusi villasını da satmağı "boşanmağa hazırlıq, yoxsa xaricə köç planımı?" suallarını gündəmə gətirib.
Milli.Az Türkiyə mətbuatına istinadən xəbər verir ki, iddialara görə, Özçivit Rolls-Royce da daxil olmaqla bir neçə avtomobilini zərərinə satıb. Məsələn, 22 milyon lirəyə aldığı maşını cəmi 14 milyona verib.
Aktyor təkcə avtomobillərini deyil, Acarkentdəki iki evini də satışa çıxarıb. Onun "makler" vasitəsilə deyil, birbaşa tanışlarına zəng edərək "münasib qiymətə alarsınız?" sualını verdiyi irəli sürülür. Bu addım "təcili satış" kimi şərh olunub.
Məlumatlara görə, Özçivitin Şile və ya Sapancada inşa etdirdiyi, böyük qapalı qarajı olan xüsusi evi də satışa çıxarılıb. Bu isə aktyorun yalnız yaşadığı evləri deyil, ən dəyərli sərmayələrini də satmağa başladığı fikrini gücləndirib.
Jurnalist Mehmet Üstündağ iddia edir ki, Özçivitin bütün var-dövlətini qısa müddətdə pula çevirməsi boşanma hazırlığı ola bilər. Onun sözlərinə görə: "Hər şeyini satıb nağd pula çevirir. Bu, mal paylaşımının işarəsi ola bilər."
Digər ehtimal isə xaricə köçməkdir. İddialara əsasən, Dubai, Qətər, hətta İraqda yaşamaq planları gündəmdədir. Çünki Burak Özçivitin Orta Şərqdə çox böyük fanat kütləsi var.
Eyni vaxtda, həyat yoldaşı Fahriye Evcen uzun fasilədən sonra reklam layihələrinə geri dönüb. Aktrisanın bir təhsil qurumu ilə 1 milyon dollarlıq üç aylıq sosial media müqaviləsi imzalaması "karyerasında yeni bir səhifə" kimi dəyərləndirilib.

Готовятся к разводy? - Продаёт имущество за бесценок
Существует слух о том, что известный турецкий актер Бурак Озчивит выставил на продажу свои роскошные автомобили и дома. Особенно продажа его частной виллы в Сапандже вызвала вопросы: «Подготовка к разводу или план переезда за границу?»
Согласно информации турецкой прессы, переданной Milli.Az, по слухам, Озчивит продал несколько автомобилей, включая Rolls-Royce, с убытком. Например, купил автомобиль за 22 миллиона лир, а продал всего за 14 миллионов.
Актер выставил на продажу не только автомобили, но и два дома в Ачаркенте. Сообщается, что он обращался не через риэлтора, а напрямую к знакомым с вопросом «купите по подходящей цене?». Этот шаг был интерпретирован как «срочная продажа».
По данным, частный дом с большим закрытым гаражом, построенный Озчивитом в Шиле или Сапандже, также выставлен на продажу. Это усилило мнение, что актер начал продавать не только жилые дома, но и свои самые ценные инвестиции.
Журналист Мехмет Юстундаг утверждает, что превращение всех активов Озчивита в деньги за короткий срок может свидетельствовать о подготовке к разводу. По его словам: «Он продает все и превращает в наличные. Это может быть признаком раздела имущества.»
Другая версия — переезд за границу. По слухам, планы включают проживание в Дубае, Катаре и даже Ираке. Потому что у Бурака Озчивита очень большая фанатская база на Ближнем Востоке.
В то же время, его супруга Фахрие Эвджен после долгого перерыва вернулась к рекламным проектам. Подписание актрисой контракта на 1 миллион долларов на три месяца с образовательной организацией было оценено как «новая страница в карьере».