Bakıda qadın qətlə yetirilib,
Baş Prokurorluğun Mətbuat xidmətindən Medianews.az-a verilən xəbərə görə, avqustun 23-də paytaxtın Yasamal rayonu ərazisində 1988-ci il təvəllüdlü İradə Muradovanın ölməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
İlkin araşdırmalarla 1977-ci il təvəllüdlü Emin Ağacanovun aralarında yaranmış mübahisə zamanı tanışı İradə Muradovanı qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb. Emin Ağacanov iş üzrə şübhəli şəxs qismində tutulub.

В Баку была убита женщина,
По информации пресс-службы Главной прокуратуры, переданной Medianews.az, 23 августа в прокуратуру района поступило сообщение о смерти Ирады Мурадовой, 1988 года рождения, на территории района Ясамал столицы.
По первичным расследованиям установлены обоснованные подозрения, что Эмин Агачанов, 1977 года рождения, во время возникшего между ними конфликта умышленно убил знакомую Иру Мурадову.
По факту в прокуратуре района возбуждено уголовное дело по статье 120.1 Уголовного кодекса (умышленное убийство). Эмин Агачанов задержан в качестве подозреваемого.