Ermənistanda neçə faiz inflyasiya gedib?
Oktyabrda Ermənistanın istehlak bazarında 2024-cü ilin eyni ayına nəzərən 3,7 faiz bahalaşma qeydə alınıb.
Medianews.az bildirir ki, Statistika Komitəsi təhsil sahəsində qiymət artımını 8,3 faiz, spirtli içkilər və tütün məmulatlarında 6,8 faiz, ərzaq və spirtsiz içkilərdə 5,6 faiz, nəqliyyatda 4,9 faiz, səhiyyə sektorunda 3,5 faiz, istirahət və mədəniyyət xidmətlərində 2,4 faiz, ictimai iaşə və mehmanxana xidmətlərində 2,1 faiz, məişət avadanlıqlarında 0,9 faiz, rabitədə 0,7 faiz, kommunal xidmətlərdə 0,6 faiz göstərir.

В октябре на потребительском рынке Армении была зафиксирована инфляция в размере 3,7% по сравнению с тем же месяцем 2024 года.
Medianews.az сообщает, что Комитет статистики отмечает рост цен в области образования на 8,3%, на алкогольные напитки и табачные изделия – на 6,8%, на продукты питания и безалкогольные напитки – на 5,6%, в транспорте – на 4,9%, в здравоохранении – на 3,5%, в сфере отдыха и культурных услуг – на 2,4%, в общественном питании и гостиничных услугах – на 2,1%, на бытовую технику – на 0,9%, в области связи – на 0,7%, в коммунальных услугах – на 0,6%.