Dotasiya məbləği necə dəyişib?
2026-cı ilin dövlət büdcəsi layihəsində yerli gəlir və xərcləri tənzimləmək üçün mərkəzləşdirilmiş xərclərdən cəmi 847 min manat ayırmaq proqnozlaşdırılır. Həmin vəsait Xocavənd rayonu üçün nəzərdə tutulub.
Qalan şəhər və rayonlara dotasiya ayrılmır.
Medianews.az bildirir ki, 2025-ci ilin dövlət büdcəsində yerli gəlir və xərcləri tənzimləmək üçün mərkəzləşdirilmiş xərclər 5 milyon 275 min manat həddində rəsmiləşib. Həmin vəsait 5 rayon arasında bölünməlidir: Yardımlı, Kəlbəcər, Xocavənd, Xocalı, Cəbrayıl.
2026-cı ilin dövlət büdcəsi layihəsində gəlir proqnozu 38 milyard 609 milyon manat, xərc proqnozu 41 milyard 703,6 milyon manatdır.

Как изменилась сумма субсидии?
В проекте государственного бюджета на 2026 год планируется выделить всего 847 тысяч манатов из централизованных расходов для регулирования местных доходов и расходов. Эти средства предназначены для района Ходжалы.
Остальным городам и районам субсидии не выделяются.
Medianews.az сообщает, что в государственном бюджете на 2025 год централизованные расходы на регулирование местных доходов и расходов оформлены в размере 5 миллионов 275 тысяч манатов. Эти средства должны быть распределены между 5 районами: Ярдымлы, Кельбаджар, Ходжалы, Ходжавенд, Джебраил.
В проекте государственного бюджета на 2026 год прогноз доходов составляет 38 миллиардов 609 миллионов манатов, прогноз расходов — 41 миллиард 703,6 миллиона манатов.