Türkiyədə dörd məşhurun narkotik testi müsbət çıxdı
İstanbulda aparılan narkotik istintaqı çərçivəsində aralarında aktyorlar və sosial media fenomenlərinin də olduğu bir qrup məşhurun test nəticələri bəlli olub. Məhkəmə Tibbi Ekspertiza Qurumu tərəfindən götürülən nümunələrdə bəzi adların nəticəsi "müsbət", bəzilərinin isə "mənfi" çıxıb.
Milli.Az xəbər verir ki, Məhkəmə Tibbi Ekspertiza Qurumunda saç və qan nümunələri analiz edilən aşağıdakı şəxslərin test nəticələrində "kokain" maddəsi aşkar edilib:
Melisa Döngel (Aktrisa)
Ezgi Eyüboğlu (Aktrisa)
Cihan Şensözlü (Hürriyet yazarı - hazırda həbsdədir)
Mümine Senna Yıldız (Sosial media fenomeni)
Gizem Türedi (Model)
Recep Men (Kikboksçu)
İsmail Ahmet Akçay, Yiğit Macit və Mehmet Ali Gül.
Fənərbağça İdman Klubunun prezidenti Sadettin Sarandan götürülən nümunələrdə fərqli nəticələr əldə olunub. Onun saç nümunəsində kokain testi pozitiv çıxdığı halda; qan, sidik və dırnaq nümunələrində nəticə mənfi olub. İstintaq çərçivəsində yoxlanılan digər iki məşhurun nəticələrində isə heç bir narkotik maddəyə rast gəlinməyib:
İrem Sak (Aktrisa)
Danla Biliç (Damla Aktepe - Sosial media fenomeni)
İstanbul Respublika Baş Prokurorluğu tərəfindən məşhur simalara qarşı başladılan bu istintaq prosesi davam edir.

В рамках расследования по наркотикам, проводимого в Стамбуле, были известны результаты тестов группы известных лиц, в том числе актеров и социальных медиа-феноменов. В образцах, взятых Судебным медицинским экспертным учреждением, у некоторых лиц результаты оказались "положительными", а у некоторых — "отрицательными".
Как сообщает Milli.Az, в результате анализа образцов волос и крови в Судебном медицинском экспертном учреждении у следующих лиц был выявлен след вещества "кокаин":
Мелиса Дёнгель (актриса)
Эзги Эйюбоглу (актриса)
Джихан Шенсёзлю (журналист газеты Hürriyet — в настоящее время находится под стражей)
Мюмина Сенна Йылдыз (социальный медиа-феномен)
Гизем Тюреди (модель)
Реджеп Мен (кикбоксер)
Исмаил Ахмет Акчай, Йыгит Маджит и Мехмет Али Гюль.
В образцах, взятых у президента спортивного клуба Фенербахче Садеттина Сарандана, были получены различные результаты. Образец его волос показал положительный тест на кокаин; в то же время результаты анализа крови, мочи и ногтей были отрицательными. В ходе расследования у двоих других известных лиц наркотики не были обнаружены:
Ирем Сак (актриса)
Данла Белич (Дамла Актепе — социальный медиа-феномен)
Расследование, начатое Стамбульской прокурорской службой по отношению к известным лицам, продолжается.