Türkiyədə dörd məşhurun narkotik testi müsbət çıxdı
İstanbulda aparılan narkotik istintaqı çərçivəsində aralarında aktyorlar və sosial media fenomenlərinin də olduğu bir qrup məşhurun test nəticələri bəlli olub. Məhkəmə Tibbi Ekspertiza Qurumu tərəfindən götürülən nümunələrdə bəzi adların nəticəsi "müsbət", bəzilərinin isə "mənfi" çıxıb.
Milli.Az xəbər verir ki, Məhkəmə Tibbi Ekspertiza Qurumunda saç və qan nümunələri analiz edilən aşağıdakı şəxslərin test nəticələrində "kokain" maddəsi aşkar edilib:
Melisa Döngel (Aktrisa)
Ezgi Eyüboğlu (Aktrisa)
Cihan Şensözlü (Hürriyet yazarı - hazırda həbsdədir)
Mümine Senna Yıldız (Sosial media fenomeni)
Gizem Türedi (Model)
Recep Men (Kikboksçu)
İsmail Ahmet Akçay, Yiğit Macit və Mehmet Ali Gül.
Fənərbağça İdman Klubunun prezidenti Sadettin Sarandan götürülən nümunələrdə fərqli nəticələr əldə olunub. Onun saç nümunəsində kokain testi pozitiv çıxdığı halda; qan, sidik və dırnaq nümunələrində nəticə mənfi olub. İstintaq çərçivəsində yoxlanılan digər iki məşhurun nəticələrində isə heç bir narkotik maddəyə rast gəlinməyib:
İrem Sak (Aktrisa)
Danla Biliç (Damla Aktepe - Sosial media fenomeni)
İstanbul Respublika Baş Prokurorluğu tərəfindən məşhur simalara qarşı başladılan bu istintaq prosesi davam edir.

In Turkey, four celebrities tested positive for drugs.
Within the framework of the narcotics investigation conducted in Istanbul, the test results of a group of celebrities, including actors and social media influencers, have been revealed. Samples taken by the Forensic Medical Institute showed some names testing "positive" and others "negative."
According to Milli.Az, the analysis of hair and blood samples at the Forensic Medical Institute detected the presence of "cocaine" in the test results of the following individuals:
Melisa Döngel (Actress)
Ezgi Eyüboğlu (Actress)
Cihan Şensözlü (Hürriyet writer - currently imprisoned)
Mümine Senna Yıldız (Social media influencer)
Gizem Türedi (Model)
Recep Men (Kickboxer)
İsmail Ahmet Akçay, Yiğit Macit, and Mehmet Ali Gül.
Different results were obtained from the samples taken from Sadettin Saran, president of Fenerbahçe Sports Club. While his hair sample tested positive for cocaine, his blood, urine, and nail samples were negative. The test results of two other celebrities examined within the scope of the investigation showed no presence of any narcotic substance:
İrem Sak (Actress)
Danla Biliç (Damla Aktepe - Social media influencer)
The investigation initiated by the Istanbul Chief Public Prosecutor's Office against these famous individuals is ongoing.