“Rusiya Paşinyanın məğlub olmasını istəyir, sübutlar var” –
“Rusiya Ermənistanla ABŞ arasında əməkdaşlıqdan o qədər də məmnun deyil”. Medianews.az xəbər verir ki, ABŞ dövlət katibi Marko Rubio Konqresdə keçirilən dinləmədə belə deyib.
O bildirib ki, Ermənistanın hazırkı baş naziri Nikol Paşinyan ABŞ ilə münasibətləri gücləndirir: “Rusiya bu səbəbdən onun seçkilərdə məğlub olmasını istəyir və bunu təsdiqləyən sübutlar var”.
ABŞ dövlət katibi qeyd edib ki, Amerika tərəfi heç bir şəkildə Ermənistanın suverenliyinə və digər ölkələrlə münasibətlərinə müdaxilə etmir: “Əksinə, ABŞ sülhdə və qarşılıqlı fayda verən əməkdaşlıqda maraqlıdır”.

«Россия не очень довольна сотрудничеством между Арменией и США». Medianews.az сообщает, что государственный секретарь США Марко Руибо заявил об этом на слушаниях в Конгрессе.
Он отметил, что нынешний премьер-министр Армении Никол Пашинян укрепляет отношения с США: «Россия по этой причине хочет, чтобы он проиграл на выборах, и есть доказательства этому».
Государственный секретарь США отметил, что американская сторона никак не вмешивается в суверенитет Армении и ее отношения с другими странами: «Напротив, США заинтересованы в мире и взаимовыгодном сотрудничестве».