“Rusiya Paşinyanın məğlub olmasını istəyir, sübutlar var” –
“Rusiya Ermənistanla ABŞ arasında əməkdaşlıqdan o qədər də məmnun deyil”. Medianews.az xəbər verir ki, ABŞ dövlət katibi Marko Rubio Konqresdə keçirilən dinləmədə belə deyib.
O bildirib ki, Ermənistanın hazırkı baş naziri Nikol Paşinyan ABŞ ilə münasibətləri gücləndirir: “Rusiya bu səbəbdən onun seçkilərdə məğlub olmasını istəyir və bunu təsdiqləyən sübutlar var”.
ABŞ dövlət katibi qeyd edib ki, Amerika tərəfi heç bir şəkildə Ermənistanın suverenliyinə və digər ölkələrlə münasibətlərinə müdaxilə etmir: “Əksinə, ABŞ sülhdə və qarşılıqlı fayda verən əməkdaşlıqda maraqlıdır”.

"Russia is not very pleased with the cooperation between Armenia and the USA". Medianews.az reports that US Secretary of State Marco Rubio said this during a hearing in Congress.
He stated that the current Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan is strengthening relations with the USA: "Because of this, Russia wants him to be defeated in the elections and there is evidence confirming this".
The US Secretary of State noted that the American side does not interfere in any way with Armenia's sovereignty and relations with other countries: "On the contrary, the USA is interested in peace and mutually beneficial cooperation".