"Liverpul" İngiltərə futbol çempionatının doqquzuncu turunda səfərdə "Brentford"a 2:3 hesabı ilə məğlub oldu.
Report.az xəbər verir ki, qaliblərin tərkibində Danqo Uattara (5-ci dəqiqə), Kevin Şeyd (45) və İqor Tyaqo (60, penalti) qolların müəllifləri olublar. Məğlub komandanın heyətində isə Miloş Kerkez (45+5) və Məhəmməd Salah (89) fərqləniblər.
İngiltərənin hazırkı çempionu olan "Liverpul" üçün bu, turnirdə ardıcıl dördüncü məğlubiyyətdir. Bundan əvvəl komanda səfərdə "Kristal Palas" (1:2) və "Çelsi"yə (1:2) uduzub, həmçinin öz meydanında "Mançester Yunayted"ə (1:2) məğlub olub.
"Liverpul" İngiltərə çempionatının turnir cədvəlində 15 xalla 6-cı yerdə qərarlaşıb, "Brentford" qəbul edəcək, "Brentford" isə həmin gün "Kristal Palas"a qarşı səfərdə oynayacaq.

"Ливерпуль" в девятом туре чемпионата Англии по футболу на выезде проиграл "Брентфорду" со счетом 2:3.
Как сообщает Report.az, в составе победителей авторами голов стали Данго Уаттара (5-я минута), Кевин Шейд (45) и Игор Тьяго (60, пенальти). У проигравшей команды отличились Милош Керкез (45+5) и Мохаммед Салах (89).
Для нынешнего чемпиона Англии "Ливерпуля" это уже четвертое подряд поражение в турнире. Ранее команда проиграла на выезде "Кристал Пэласу" (1:2) и "Челси" (1:2), а также на своем поле "Манчестер Юнайтед" (1:2).
"Ливерпуль" в турнирной таблице чемпионата Англии занимает 6-е место с 15 очками, примет "Брентфорд", а "Брентфорд" в тот же день сыграет на выезде с "Кристал Пэласом".