Yeddi il sonra efirə qayıdır -
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, 51 yaşlı sənətçi ATV-də başlayacaq yeni A.B.İ (Ailə Bir İmtahandır) serialının baş qəhrəmanlarından biri olacaq.
İlk anonsu yayımlanan serialda İmirzalıoğlu illər sonra ailəsinin yanına qayıdan və yanlışlarla dolu keçmişi ilə üzləşməli olan Doğan Hancıoğlu obrazını canlandıracaq. A.B.İ-nin əsas süjet xətti isə ailə münasibətləri, vicdan və insanın öz keçmişi ilə hesablaşmasından bəhs edir.
Kənan İmirzalıoğlunun serialdakı tərəf müqabili isə Afra Saraçoğludur. Bundan əvvəl “Yalı Çapkını”nında məşhurlaşan Afra burada hüquqşünas Çağla Öncü rolunu oynayacaq.
İlk anonsu ilə böyük maraq doğuran serial barədə yeganə narahatlıq Kənanla Afranın 23 illik yaş fərqidir. Çünki bəzi izləyicilər 51 və 28 yaşlı cütlüyün uyumlu olmayacaqlarını düşünürlər.
İlk görüntülərə gələn reaksiyalar onu deməyə əsas verir ki, yaxında yayımlanmağa başlayacaq A.B.İ iki mövsümdür reytinq zirvəsində yer alan “Uzak Şehir” və “Eşref Rüya” kimi seriallara ciddi rəqib ola bilər.
Qeyd edək ki, Kənan İmirzalıoğlu sonuncu dəfə 2018-ci ildə “Mehmed: Bir Cihan Fatihi” serialında yer alıb. Daha əvvəllər isə “Deli Yürek”, “Acı Hayat”, “Karadayı” və ən əsası Türkiyənin ən yaxşı iki serialından biri sayılan “Ezel”də baş rolda oynayıb.

Returns to the air after seven years -
Renowned Turkish actor Kenan İmirzalıoğlu returns to the screen with a new series after seven years.
According to "Qafqazinfo," the 51-year-old artist will be one of the main characters in the new series A.B.İ (Ailə Bir İmtahandır) premiering on ATV.
In the first released trailer of the series, İmirzalıoğlu will portray the character Doğan Hancıoğlu, who returns to his family after years and must confront a past filled with mistakes. The main storyline of A.B.İ focuses on family relationships, conscience, and a person's reckoning with their own past.
Kenan İmirzalıoğlu's counterpart in the series is Afra Saraçoğlu. Previously famous for "Yalı Çapkını," Afra will play the role of lawyer Çağla Öncü in this series.
The only concern regarding the series, which has generated great interest with its first announcement, is the 23-year age difference between Kenan and Afra. Some viewers believe that the 51 and 28-year-old couple will not be compatible.
Reactions to the first footage suggest that A.B.İ, which will start airing soon, could be a serious competitor to series such as "Uzak Şehir" and "Eşref Rüya," which have ranked at the top of ratings for two seasons.
It should be noted that Kenan İmirzalıoğlu last appeared in the series "Mehmed: Bir Cihan Fatihi" in 2018. Previously, he played leading roles in "Deli Yürek," "Acı Hayat," "Karadayı," and most importantly, "Ezel," considered one of Turkey's best two series.