Müğənni Güllünün sərvət açıqlandı
Yalovada evinin pəncərəsindən yıxılaraq həyatını itirən, səhnə adı "Güllü" olan müğənni Gül Tutun Çınarcık rayonundakı evi istisna olmaqla başqa əmlakının olmadığı müəyyən edilib. Araşdırmalar zamanı onun bəzi bank hesablarında 250-850 lirə arasında məbləğdə pulun olduğu aşkar olunub.
Milli.Az xəbər verir ki, vərəsəlik sənədi 6 oktyabr 2025-ci il tarixində alınıb və həmin tarixədək mirasçıların hər hansı hüquqi əməliyyat aparması mümkün olmayıb.
Oktyabr ayından etibarən 50-dən çox bank və müvafiq qurumdan daxil olan cavablara əsasən, Gül Tutun Çınarcıkdakı evidən başqa hər hansı daşınar və ya daşınmaz əmlakının olmadığı, yalnız bəzi banklarda cüzi məbləğdə vəsaitinin mövcud olduğu təsdiqlənib.
Məlumata görə, Gül Tutun vərəsəlik sənədi 6 oktyabr 2025-ci ildə alınıb. Bu tarixdən əvvəl mirasçıların hər hansı rəsmi addım atması mümkün olmayıb.
Eyni zamanda müğənninin qardaşlarının vəkillər vasitəsilə Tuğyan Ülkem Gülter və Tuğberk Yağız Gülter barəsində, analarını miras məqsədilə öldürmüş ola biləcəkləri iddiası ilə şikayət etdikləri öyrənilib.
52 yaşlı müğənni Gül Tut 26 sentyabr tarixində Yalovada yerləşən 6-cı mərtəbədəki evinin üstü örtülü terasında olan pəncərədən naməlum səbəbdən yıxılaraq həyatını itirmişdi. Onun cənazəsi İstanbulda dəfn olunmuşdu.
Saxlanılanlardan Tuğyan Gülter həbs olunmuş, Sultan Nur Ulu barəsində ev dustaqlığı qərarı verilmişdi. Digər üç nəfər isə prokurorluqdakı ifadələrindən sonra azadlığa buraxılmışdı.

It has been determined that the singer Gül Tutun, whose stage name was "Güllü" and who died after falling from the window of her house in Yalova, had no other property except her house in the Çınarcık district. During investigations, it was found that she had amounts ranging from 250 to 850 lira in some of her bank accounts.
Milli.Az reports that the inheritance document was obtained on October 6, 2025, and until that date, it was not possible for the heirs to conduct any legal transactions.
Based on responses from more than 50 banks and relevant institutions starting in October, it has been confirmed that Gül Tutun had no movable or immovable property other than her house in Çınarcık, and only had a small amount of funds in some banks.
According to information, Gül Tutun's inheritance document was obtained on October 6, 2025. Before this date, it was not possible for the heirs to take any official steps.
At the same time, it was learned that the singer’s brothers filed complaints through lawyers against Tuğyan Ülkem Gülter and Tuğberk Yağız Gülter, accusing them of possibly having killed their mother for inheritance purposes.
The 52-year-old singer Gül Tut died after falling from the window of the covered terrace of her 6th-floor apartment in Yalova on September 26 for unknown reasons. Her body was buried in Istanbul.
Among those detained, Tuğyan Gülter was arrested, a house arrest decision was made for Sultan Nur Ulu, and the other three were released after their statements at the prosecutor's office.