Britaniyada pab sahibi nazir və deputatları öz obyektinə niyə buraxmır?
Böyük Britaniyanın maliyyə naziri Reyçel Rivz, ölkədə artan vergilər səbəbindən müəssisənin sahibi onu qara siyahıya saldıqdan sonra artıq sevimli pablarından birinə baş çəkə bilməyəcək.
Bu barədə həftəlik "Dailymail" nəşri məlumat yayıb.
Qeyd olunur ki, Marsh Inn pabının sahibi Martin Nouls təkcə Rivzsin deyil, həm də hakim Leyboristlər Partiyasının bütün millət vəkillərinin girişini qadağan edib.
O, müəssisənin müştərilərinin bu xəbəri məmnuniyyətlə qarşıladığını qeyd edib. Nəşr əlavə edib ki, Rivz məhz bu pabda 2024-cü ilin iyul ayında keçirilən ümumi seçkilərdə Leyboristlərin qələbəsini qeyd edib. Nouls nazirin yalnız vergilər azaldıldıqdan sonra müəssisəyə qayıda biləcəyini vurğulayıb.
Ötən həftə televiziya aparıcısı Ceremi Karkson vergi artımları səbəbindən bütün Leyborist millət vəkillərini pabına buraxmayıb. Beləliklə, o, hökumətin büdcəsindən narazı olan pab sahiblərinin başlatdığı ümumxalq "Leyborist millət vəkillərinə yox" kampaniyasına qoşulub./Report

Министр финансов Великобритании Рэйчел Ривз больше не сможет посещать один из своих любимых пабов после того, как из-за повышения налогов владелец заведения внес ее в черный список.
Об этом сообщает еженедельник "Dailymail".
Отмечается, что владелец паба Marsh Inn Мартин Ноулз запретил вход не только Ривз, но и всем депутатам от правящей Лейбористской партии.
Он заявил, что клиенты заведения с удовольствием восприняли эту новость. Издание добавило, что именно в этом пабе Ривз отмечала победу лейбористов на всеобщих выборах в июле 2024 года. Ноулз подчеркнул, что министр сможет вернуться в заведение только после снижения налогов.
На прошлой неделе телеведущий Джереми Кларксон из-за повышения налогов не пустил в свой паб всех лейбористских депутатов. Таким образом, он присоединился к всеобщей кампании пабоводов, недовольных бюджетом правительства, под девизом "Нет лейбористским депутатам"./Report