Britaniyada pab sahibi nazir və deputatları öz obyektinə niyə buraxmır?
Böyük Britaniyanın maliyyə naziri Reyçel Rivz, ölkədə artan vergilər səbəbindən müəssisənin sahibi onu qara siyahıya saldıqdan sonra artıq sevimli pablarından birinə baş çəkə bilməyəcək.
Bu barədə həftəlik "Dailymail" nəşri məlumat yayıb.
Qeyd olunur ki, Marsh Inn pabının sahibi Martin Nouls təkcə Rivzsin deyil, həm də hakim Leyboristlər Partiyasının bütün millət vəkillərinin girişini qadağan edib.
O, müəssisənin müştərilərinin bu xəbəri məmnuniyyətlə qarşıladığını qeyd edib. Nəşr əlavə edib ki, Rivz məhz bu pabda 2024-cü ilin iyul ayında keçirilən ümumi seçkilərdə Leyboristlərin qələbəsini qeyd edib. Nouls nazirin yalnız vergilər azaldıldıqdan sonra müəssisəyə qayıda biləcəyini vurğulayıb.
Ötən həftə televiziya aparıcısı Ceremi Karkson vergi artımları səbəbindən bütün Leyborist millət vəkillərini pabına buraxmayıb. Beləliklə, o, hökumətin büdcəsindən narazı olan pab sahiblərinin başlatdığı ümumxalq "Leyborist millət vəkillərinə yox" kampaniyasına qoşulub./Report

Why does a pub owner in Britain not allow the minister and deputies into his establishment?
Rachel Reeves, the finance minister of the United Kingdom, will no longer be able to visit one of her favorite pubs after the owner of the establishment blacklisted her due to increasing taxes in the country.
This was reported by the weekly publication "Dailymail".
It is noted that Martin Knowles, the owner of the Marsh Inn pub, has banned not only Reeves but all members of parliament from the ruling Labour Party from entering.
He stated that the customers of the establishment welcomed this news with pleasure. The publication added that Reeves celebrated the Labour Party's victory in the general elections held in July 2024 at this very pub. Knowles emphasized that the minister could return to the establishment only after taxes are reduced.
Last week, TV presenter Jeremy Clarkson did not allow any Labour MPs into his pub due to tax increases. Thus, he joined the nationwide "No to Labour MPs" campaign initiated by pub owners dissatisfied with the government's budget./Report