“Bacımın ölümünü qızından gizlətdik”
"Ölümünü qızından 3 gün gizlətdik, sonra fikirləşdim ki, haradasa qarşısına çıxar. Bizdən eşitməyi daha yaxşıdır".
Milli.Az xəbər verir ki, bu sözləri "Elgizlə izlə"də  mərhum Xalq artisti Yaşar Nurinin qızı Ülkər Yaşarqızı deyib. Ülkər bacısı Ülviyyənin vəfatından danışıb:
"Anam bacım qızına dedi, uşaq iki gün şokdan ayılmadı, biz ona izah edirik, çox güclüdür, ağıllı qızdır. Dəridən-qabıqdan çıxmışam, nəsə alıb gətirirəm, dedi ki, xala başa düşmürsən, bunlar anamın sevgisini əvəz edə bilməz, sadəcə anamın koftasını verin. Gəlincik aldıq, ona geyindirib. Həmin gecə bacım özü zəng etmişdi, dedi, anam gəlsin. Sonra Gülnar zəng etdi ki, xala, anamın yıxılmaq səsinə oyanmışam, kameranı çevirdi, baxdım ki, yerdə uzanıb. Bacım qızına dedim ki, qonşunu çağır, o da həkimdir, gəlib ürək masajı edib. Mənlə danışanda dedi ki, təzyiqim 100-ün 70-ədir, amma ölçüblər ki, 40-ın 25-ə düşüb. Ülviyyə çox emosional idi, ailəsinə bağlı idi".
Ülkər bacısı ilə həyat yoldaşının ayrılığından da söz açıb:
"Bacım onu çox sevirdi, uşaq da atasını istəyir. Bu, Ülviyyə ilə həyat yoldaşı arasında olan problem idi. O, da çox peşmandır, deyir, kaş, belə olmazdı. Bacım ondan aliment istəmirdi. Tamam başqa cür qız idi, mənimlə onun arasında çox fərq var idi. 15-i bacım dünyasını dəyişdi, 22-i atamın ölüm ildönümüdür, ad günləri arasında da eyni fərq var".

«Смерть мы скрывали от дочери 3 дня, потом подумал, что где-то она столкнется с этим. Лучше пусть услышит от нас».
Как сообщает Milli.Az, эти слова в программе «С Элгизом» сказала дочь покойного Народного артиста Яшара Нури — Улкяр Яшаргизи. Улкяр рассказала о смерти своей сестры Улвийе:
«Моя мама сказала дочери моей сестры, ребенок не приходил в себя два дня от шока, мы ей объясняли, что она очень сильная, умная девочка. Я из кожи вон лезла, приносила что-то, она сказала: тетя, ты не понимаешь, это не заменит мамину любовь, просто дайте мне мамин свитер. Мы купили куклу и нарядили ее. В ту ночь моя сестра сама позвонила и сказала, чтобы мама пришла. Потом Гюльнар позвонила и сказала: тетя, я проснулась от звука падения мамы, повернула камеру, увидела, что она лежит на полу. Я сказала дочери сестры, чтобы вызвала соседа, он тоже врач, он пришел и сделал массаж сердца. Когда разговорилась со мной, она сказала, что у нее давление 100 на 70, но, как оказалось, оно снизилось до 40 на 25. Улвийа была очень эмоциональной, привязанной к семье».
Улкяр также рассказала о разводе сестры с мужем:
«Сестра его очень любила, ребенок тоже любит отца. Это была проблема между Улвией и ее мужем. Он тоже очень сожалеет и говорит: «Хотелось бы, чтобы так не получилось». Моя сестра не просила у него алименты. Она была совсем другой девушкой, между нами была большая разница. 15-го числа умерла моя сестра, 22-го — годовщина смерти моего отца, и между этими памятными датами тоже такая же разница».