Azərbaycan tamaşaçısı mənim üçün doğmadır
İyunun 27-də Bakıdakı Milli Gimnastika Arenasında keçiriləcək UFC FIGHT NIGHT: FIZIEV vs TORRES turnirinin ikinci əsas döyüşündə orta çəkidə çıxış edən Şarabutdin Maqomedov braziliyalı Miçel Pereyra ilə üz-üzə gələcək.
Medianews.az xəbər verir ki, “Şara Bullet” ləqəbi ilə tanınan rusiyalı döyüşçü qarşıdakı görüşlə bağlı fikirlərini bölüşərək azarkeşləri arenaya dəvət edib.
O bildirib ki, döyüşə tam hazırdır və iyunun 27-dək ideal formaya çatacaq: “Azərbaycanda parlaq qələbə qazanmağıma heç nə mane ola bilməz. Azərbaycan tamaşaçısı mənim üçün doğmadır. Azərbaycanda və ümumiyyətlə bütün Qafqazda insanlar mənə azarkeşlik edəcəklər. Mən Xəzər dənizinin piratıyam. Məni dəstəkləyən hər kəsi arenaya dəvət edirəm. Qələbəni birlikdə qazanacağıq”.
Döyüşçü qeyd edib ki, UFC turnirinin Azərbaycanda keçiriləcəyi ilk dəfə elan olunanda Bakıda döyüşmək arzusu olub: “Keçən il UFC turnirinin Azərbaycanda keçiriləcəyi məlum olanda dərhal menecerimlə əlaqə saxlayıb Bakıda döyüşmək istədiyimi bildirdim. Amma həmin vaxt alınmadı. Şadam ki, bu dəfə mümkün oldu. Bakıda döyüşəcək əksər idmançılar ayaqüstü döyüşə üstünlük verirlər. Əsas döyüşdə Rafael Fiziyev çıxış edəcək. Deməli, azarkeşləri əsl şou gözləyir”.
Şara Bullet Azərbaycan idmançıları ilə yaxın münasibətlərinin olduğunu da qeyd edib. Onun sözlərinə görə, azərbaycanlı MMA döyüşçüsü Alovsat Məmiyev ilə uzun illərdir dostluq edir və onlar birlikdə məşqlər keçiblər.
“İdmanda məni azərbaycanlılarla çox şey bağlayır. İdmanın gözəlliyi də elə bundadır. Çünki idman insanları birləşdirir”, – deyə döyüşçü bildirib.

On June 27, at the National Gymnastics Arena in Baku, in the second main fight of the UFC FIGHT NIGHT: FIZIEV vs TORRES tournament, middleweight Sharabuddin Magomedov will face Brazilian Michel Pereira.
Medianews.az reports that the Russian fighter, known by the nickname "Shara Bullet," shared his thoughts about the upcoming match and invited fans to the arena.
He said that he is fully prepared for the fight and will reach ideal form by June 27: "Nothing can prevent me from securing a brilliant victory in Azerbaijan. The Azerbaijani audience is like home to me. People in Azerbaijan and throughout the Caucasus will support me. I am the pirate of the Caspian Sea. I invite everyone who supports me to the arena. We will win the victory together."
The fighter noted that when the UFC tournament was first announced to be held in Azerbaijan, he had the desire to fight in Baku: "Last year, when it became known that the UFC tournament would be held in Azerbaijan, I immediately contacted my manager and expressed that I wanted to fight in Baku. But at that time it was not possible. I am glad that this time it became possible. Most athletes who will fight in Baku prefer stand-up fighting. Rafael Fiziev will be fighting in the main fight. So, the fans are expecting a real show."
Shara Bullet also mentioned that he has close relationships with Azerbaijani athletes. According to him, he has been friends with Azerbaijani MMA fighter Alovsat Mamedov for many years and they have trained together.
"I have many connections with Azerbaijanis in sports. This is the beauty of sports. Because sports unite people," the fighter said.