Qarabağ Universitetinin gənc əməkdaşları ailə qurdu:
Musavat.com xəbər verir ki, universitetin gənc əməkdaşları Fatimə Səfərova və Elxan Qurbanlı ailə həyatı quraraq həm kollektivin, həm də bütün Qarabağ ictimaiyyətinin böyük sevincinə səbəb olublar.
Onların toy məclisi Xankəndi şəhərində keçirilib. Bu hadisə yalnız iki gəncin ailə həyatı qurması ilə məhdudlaşmır, həm də Qarabağda həyatın bərpa olunmasının, doğma torpaqlarda yenidən məskunlaşmanın rəmzi kimi dəyərləndirilir. Qarabağ Universitetinin rektoru Şahin Bayramov sosial şəbəkədə paylaşdığı təbrikdə bu nikahı möhtəşəm xəbər adlandıraraq bildirib ki, Xankəndidə keçirilən toy mərasimi doğma Qarabağda həyatın bərpası prosesində universitet kollektivinin fəal iştirakının göstəricisidir.
Rektor vurğulayıb ki, universitetin qurulmasında və inkişafında pay sahibi olan hər iki əməkdaşı ürəkdən təbrik edir, onlara xoşbəxt və firavan ailə həyatı arzulayır.
Bu, Qarabağ Universitetinin yaranışından keçən qısa müddət ərzində əməkdaşlarının ailə qurduğu ilk hal kimi tarixə düşüb. Artıq Xankəndidə yalnız təhsil deyil, həyat da canlanır: insanlar məskunlaşır, ailə qurur, yeni bir səhifə açırlar. Bu sevindirici xəbər bir daha göstərir ki, Azərbaycan xalqı işğaldan azad edilən torpaqlarda möhkəm şəkildə kök salır. Xankəndini Azərbaycana qaytaran Ali Baş Komandan İlham Əliyevin, şanlı Azərbaycan ordusunun qəhrəmanlığı və şəhidlərimizin canı bahasına qazanılan qələbə nəticəsində bu gün Qarabağda həyat dirçəlir, ümidlər gerçəyə çevrilir. Qarabağ Universitetində keçirilən bu toy mərasimi gələcəyin daha işıqlı, xoşbəxt və firavan olacağının ən təsirli rəmzlərindən biri kimi tarixə yazıldı.

A historic event has taken place at Karabakh University.
Musavat.com reports that the young staff members of the university, Fatimə Səfərova and Elxan Qurbanlı, got married, bringing great joy both to the team and to the entire Karabakh community.
Their wedding ceremony was held in the city of Khankendi. This event is not limited to the union of two young people in marriage but is also seen as a symbol of the restoration of life in Karabakh and the resettlement in the native lands. The rector of Karabakh University, Şahin Bayramov, called this marriage magnificent news in a congratulatory post on social media and stated that the wedding ceremony held in Khankendi is an indication of the active participation of the university staff in the process of restoring life in native Karabakh.
The rector emphasized that he wholeheartedly congratulates both employees who played a role in the establishment and development of the university and wishes them a happy and prosperous family life.
This is recorded in history as the first case of employees getting married in the short period since the founding of Karabakh University. Now, not only education but also life is reviving in Khankendi: people are settling, starting families, and opening a new chapter. This joyful news once again shows that the Azerbaijani people are firmly rooting themselves in the lands liberated from occupation. Thanks to the victory achieved at the cost of the heroism of the Supreme Commander Ilham Aliyev, the glorious Azerbaijani army, and our martyrs, today life is revived in Karabakh and hopes are turning into reality. This wedding ceremony held at Karabakh University went down in history as one of the most powerful symbols of a brighter, happier, and more prosperous future.