Qarabağ Universitetinin gənc əməkdaşları ailə qurdu:
Musavat.com xəbər verir ki, universitetin gənc əməkdaşları Fatimə Səfərova və Elxan Qurbanlı ailə həyatı quraraq həm kollektivin, həm də bütün Qarabağ ictimaiyyətinin böyük sevincinə səbəb olublar.
Onların toy məclisi Xankəndi şəhərində keçirilib. Bu hadisə yalnız iki gəncin ailə həyatı qurması ilə məhdudlaşmır, həm də Qarabağda həyatın bərpa olunmasının, doğma torpaqlarda yenidən məskunlaşmanın rəmzi kimi dəyərləndirilir. Qarabağ Universitetinin rektoru Şahin Bayramov sosial şəbəkədə paylaşdığı təbrikdə bu nikahı möhtəşəm xəbər adlandıraraq bildirib ki, Xankəndidə keçirilən toy mərasimi doğma Qarabağda həyatın bərpası prosesində universitet kollektivinin fəal iştirakının göstəricisidir.
Rektor vurğulayıb ki, universitetin qurulmasında və inkişafında pay sahibi olan hər iki əməkdaşı ürəkdən təbrik edir, onlara xoşbəxt və firavan ailə həyatı arzulayır.
Bu, Qarabağ Universitetinin yaranışından keçən qısa müddət ərzində əməkdaşlarının ailə qurduğu ilk hal kimi tarixə düşüb. Artıq Xankəndidə yalnız təhsil deyil, həyat da canlanır: insanlar məskunlaşır, ailə qurur, yeni bir səhifə açırlar. Bu sevindirici xəbər bir daha göstərir ki, Azərbaycan xalqı işğaldan azad edilən torpaqlarda möhkəm şəkildə kök salır. Xankəndini Azərbaycana qaytaran Ali Baş Komandan İlham Əliyevin, şanlı Azərbaycan ordusunun qəhrəmanlığı və şəhidlərimizin canı bahasına qazanılan qələbə nəticəsində bu gün Qarabağda həyat dirçəlir, ümidlər gerçəyə çevrilir. Qarabağ Universitetində keçirilən bu toy mərasimi gələcəyin daha işıqlı, xoşbəxt və firavan olacağının ən təsirli rəmzlərindən biri kimi tarixə yazıldı.

Молодые сотрудники Карабахского университета создали семьи:
Musavat.com сообщает, что молодые сотрудники университета Фатиме Сафарова и Элхан Гурбанлы создали семью, вызвав большую радость как в коллективе, так и во всей карабахской общественности.
Их свадебное торжество прошло в городе Ханкенди. Это событие не ограничивается лишь созданием семьи двух молодых людей, но также рассматривается как символ восстановления жизни и повторного заселения на родных землях в Карабахе. Ректор Карабахского университета Шахин Байрамов в поздравлении, опубликованном в социальной сети, назвал этот брак великолепной новостью и отметил, что проведённая в Ханкенди свадебная церемония свидетельствует о активном участии коллектива университета в процессе восстановления жизни на родном Карабахе.
Ректор подчеркнул, что искренне поздравляет обоих сотрудников, внесших вклад в создание и развитие университета, и желает им счастливой и благополучной семейной жизни.
Это событие вошло в историю как первый случай создания семьи сотрудниками Карабахского университета за короткий период с момента его основания. Сейчас в Ханкенди оживают не только образование, но и сама жизнь: люди селятся, создают семьи, открывают новую страницу. Эта радостная новость вновь доказывает, что азербайджанский народ прочно укореняется в освобожденных от оккупации землях. Благодаря героизму Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева, славной азербайджанской армии и победе, одержанной ценой жизней наших шехидов, сегодня в Карабахе возрождается жизнь, а надежды становятся реальностью. Свадебная церемония, проведённая в Карабахском университете, была записана в историю как один из наиболее убедительных символов светлого, счастливого и благополучного будущего.