Prezident icra başçısına şiddətli töhmət elan etdi
Avqstun 29-da Prezident İlham Əliyev Ağdaş Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Orxan Hüseynzadəyə şiddətli töhmət elan edilməsi haqda sərəncam imzalayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, sərəncamda icra başçısına işində yol verdiyi ciddi nöqsanlara görə şiddətli töhmət elan edildiyi bildirilir.
Orxan Rüfət oğlu Hüseynzadə 1983-cü ildə Bakı şəhərində anadan olub. 2004-cü ildə Bakı Dövlət Universitetini, 2013-cü ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasını bitirib.
2023-cü ildən York (İngiltərə) və Strasburq (Fransa) universitetlərində EMBA proqramı üzrə təhsilini davam etdirir.
2006-2012-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyində, 2012-2018-ci illərdə Standartlaşdırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Komitəsində müxtəlif vəzifələrdə işləyib.
2018-ci ildə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Aparatında, 2018-ci ildən 1 noyabr 2024-cü il tarixədək Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidmətinin rəis müavini vəzifəsində çalışıb.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 1 noyabr 2024-cü il tarixli sərəncamı ilə Ağdaş Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin edilib.

Президент объявил главе исполнительной власти строгий выговор
29 августа Президент Ильхам Алиев подписал указ о наложении строгого выговора председателю Исполнительного комитета Агдашского района Орхану Гусейнозаде.
Medianews.az сообщает, что в указе говорится о наложении строгого выговора председателю исполкома за допущенные им серьезные недостатки в работе.
Орхан Руфат оглы Гусейнозаде родился в 1983 году в городе Баку. В 2004 году окончил Бакинский государственный университет, в 2013 году — Академию Государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики.
С 2023 года продолжает обучение по программе EMBA в университетах Йорка (Англия) и Страсбурга (Франция).
В 2006-2012 годах работал в Министерстве здравоохранения Азербайджанской Республики, в 2012-2018 годах занимал различные должности в Государственном комитете по стандартизации, метрологии и патентам.
В 2018 году был сотрудником Аппарата Министерства труда и социальной защиты населения, а с 2018 года до 1 ноября 2024 года работал заместителем начальника Государственной службы трудовой инспекции при Министерстве труда и социальной защиты населения.
Указом Президента Азербайджанской Республики от 1 ноября 2024 года назначен председателем Исполнительного комитета Агдашского района.