Prezident icra başçısına şiddətli töhmət elan etdi
Avqstun 29-da Prezident İlham Əliyev Ağdaş Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Orxan Hüseynzadəyə şiddətli töhmət elan edilməsi haqda sərəncam imzalayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, sərəncamda icra başçısına işində yol verdiyi ciddi nöqsanlara görə şiddətli töhmət elan edildiyi bildirilir.
Orxan Rüfət oğlu Hüseynzadə 1983-cü ildə Bakı şəhərində anadan olub. 2004-cü ildə Bakı Dövlət Universitetini, 2013-cü ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasını bitirib.
2023-cü ildən York (İngiltərə) və Strasburq (Fransa) universitetlərində EMBA proqramı üzrə təhsilini davam etdirir.
2006-2012-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyində, 2012-2018-ci illərdə Standartlaşdırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Komitəsində müxtəlif vəzifələrdə işləyib.
2018-ci ildə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Aparatında, 2018-ci ildən 1 noyabr 2024-cü il tarixədək Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidmətinin rəis müavini vəzifəsində çalışıb.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 1 noyabr 2024-cü il tarixli sərəncamı ilə Ağdaş Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin edilib.

The president issued a severe reprimand to the executive head.
On August 29, President Ilham Aliyev signed a decree on the severe reprimand of Orkhan Huseynzade, Head of the Aghdash District Executive Authority.
Medianews.az reports that the decree states that the executive head was severely reprimanded for serious shortcomings in his work.
Orkhan Rufat oglu Huseynzade was born in 1983 in Baku city. He graduated from Baku State University in 2004 and from the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan in 2013.
Since 2023, he has been continuing his education in the EMBA program at York (England) and Strasbourg (France) universities.
From 2006 to 2012, he worked in various positions at the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan, and from 2012 to 2018 at the State Committee for Standardization, Metrology and Patents.
In 2018, he worked in the Apparatus of the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, and from 2018 until November 1, 2024, he served as deputy head of the State Labor Inspection Service under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population.
By the decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated November 1, 2024, he was appointed Head of the Aghdash District Executive Authority.