Saakaşvili etiraz etdi:
Gürcüstanın sabiq prezidenti Mixail Saakaşvili keçmiş baş nazir İrakli Qaribaşviliyə özünə nisbətən daha yüngül cəza verilməsindən narazılığını açıq şəkildə ifadə edib.
Saakaşvili bildirib ki, onu 3 milyon dollar məbləğində vəsaitin mənimsənilməsində deyil, rəsmi səfərlərlə bağlı xərclərin “israfı”nda ittiham ediblər və bu iş üzrə 9 il azadlıqdan məhrum ediblər. Sabiq prezidentin sözlərinə görə, Qaribaşvilinin evindən 6 milyon dollar aşkar edildiyi halda, məhkəmə ona cəmi 5 il həbs cəzası çıxarıb. Saakaşvili hesab edir ki, Qaribaşvili uzun müddət həbsdə qalmayacaq və yaxın zamanda azadlığa buraxılacaq.
Qeyd olunur ki, Qaribaşvili cəzasını Saakaşvilinin də saxlanıldığı Rustavi həbsxanası №12də çəkəcək.
Xatırladaq ki, daha əvvəl Qaribaşvilinin vəkili ittihamların hüquqi formulunun dəyişdirildiyini açıqlayıb. Müdafiə tərəfinin bildirdiyinə görə, cinayət dövlət qulluğu ilə bağlı deyil və exs-baş nazir yalnız biznes fəaliyyətindən əldə etdiyi gəlirləri gizlədib./Musavat.com

Saakashvili protested:
Former president of Georgia Mikheil Saakashvili openly expressed his dissatisfaction with the lighter sentence given to former Prime Minister Irakli Garibashvili compared to himself.
Saakashvili stated that he was accused not of embezzling $3 million but of "wasteful" spending related to official trips and was sentenced to 9 years of imprisonment in this case. According to the former president, despite $6 million being found at Garibashvili’s house, the court sentenced him to only 5 years in prison. Saakashvili believes that Garibashvili will not remain in prison for a long time and will be released soon.
It is noted that Garibashvili will serve his sentence in Rustavi prison No. 12, where Saakashvili is also being held.
Recall that earlier Garibashvili’s lawyer announced that the legal formulation of the charges had been changed. According to the defense, the crime is not related to public service and the ex-prime minister only concealed income derived from his business activities./Musavat.com