Saakaşvili etiraz etdi:
Gürcüstanın sabiq prezidenti Mixail Saakaşvili keçmiş baş nazir İrakli Qaribaşviliyə özünə nisbətən daha yüngül cəza verilməsindən narazılığını açıq şəkildə ifadə edib.
Saakaşvili bildirib ki, onu 3 milyon dollar məbləğində vəsaitin mənimsənilməsində deyil, rəsmi səfərlərlə bağlı xərclərin “israfı”nda ittiham ediblər və bu iş üzrə 9 il azadlıqdan məhrum ediblər. Sabiq prezidentin sözlərinə görə, Qaribaşvilinin evindən 6 milyon dollar aşkar edildiyi halda, məhkəmə ona cəmi 5 il həbs cəzası çıxarıb. Saakaşvili hesab edir ki, Qaribaşvili uzun müddət həbsdə qalmayacaq və yaxın zamanda azadlığa buraxılacaq.
Qeyd olunur ki, Qaribaşvili cəzasını Saakaşvilinin də saxlanıldığı Rustavi həbsxanası №12də çəkəcək.
Xatırladaq ki, daha əvvəl Qaribaşvilinin vəkili ittihamların hüquqi formulunun dəyişdirildiyini açıqlayıb. Müdafiə tərəfinin bildirdiyinə görə, cinayət dövlət qulluğu ilə bağlı deyil və exs-baş nazir yalnız biznes fəaliyyətindən əldə etdiyi gəlirləri gizlədib./Musavat.com

Бывший президент Грузии Михаил Саакашвили открыто выразил недовольство тем, что бывшему премьер-министру Иракли Гарибашвили было назначено более мягкое наказание по сравнению с ним.
Саакашвили заявил, что его обвиняли не в присвоении суммы в 3 миллиона долларов, а в "растрате" средств, связанных с официальными поездками, и по этому делу его приговорили к 9 годам лишения свободы. По словам бывшего президента, хотя из дома Гарибашвили было изъято 6 миллионов долларов, суд вынес ему лишь 5 лет тюремного заключения. Саакашвили считает, что Гарибашвили не останется в тюрьме надолго и вскоре будет освобожден.
Отмечается, что Гарибашвили отбывает наказание в тюрьме №12 города Рустави, где также содержится Саакашвили.
Напомним, что ранее адвокат Гарибашвили сообщил о смене юридической квалификации обвинений. По словам защиты, преступление не связано с государственной службой, и бывший премьер-министр лишь скрывал доходы от предпринимательской деятельности./Musavat.com