Lionel Messi dubl etdiyi görüşdən əvvəl gözyaşlarını saxlaya bilmədi:
Dünya çempionatının 2026-cı il üçün seçmə mərhələsi çərçivəsində Argentina yığması doğma meydanda Venesuela millisini qəbul edib və 3:0 hesablı inamlı qələbə qazanıb.
Oxu.Az xəbər verir ki, oyunun əsas qəhrəmanlarından biri Lionel Messi olub.
Ulduz futbolçu bu görüşdə iki dəfə rəqib qapısına yol tapıb. O, hətta het-trik edə bilərdi, amma vurduğu üçüncü qol hakim tərəfindən qeydə alınmayıb.
Qarşılaşma, həmçinin Messinin milli komandadakı karyerası baxımından simvolik əhəmiyyət daşıyıb. Bəzi iddialara görə, bu, ulduz futbolçunun Argentina azarkeşləri önündə son matçı ola bilər. Azarkeşlər tribunada "Hər şey üçün çox sağ ol, mənim kapitanım" yazılı banner açıblar.
O, "TyC Sports"a açıqlamasında gələcək planları ilə bağlı dəqiq qərar vermədiyini bildirib:
"Mən hələ qərar verməmişəm. Həyəcan və səbirsizlik içindəyəm. Addım-addım irəliləyirəm".
Qeyd edək ki, Argentina yığması hazırda seçmə mərhələdə 38 xalla turnir cədvəlinə başçılıq edir və artıq birinci yeri təmin edib.

Lionel Messi could not hold back his tears before the match in which he scored a double:
Lionel Messi could not hold back his tears before the match in which he scored a double: Did he/she play his/her last game? - VIDEO
Within the framework of the 2026 World Cup qualifying stage, the Argentina national team hosted the Venezuela national team at home and secured a confident 3-0 victory.
Oxu.Az reports that one of the main heroes of the match was Lionel Messi.
The star footballer found the opponent’s goal twice in this meeting. He could have even scored a hat-trick, but the third goal he scored was not recorded by the referee.
The match also held symbolic significance for Messi’s career in the national team. According to some claims, this could be the star footballer’s last match in front of the Argentine fans. Fans opened a banner in the stands that read "Thank you very much for everything, my captain".
In his statement to "TyC Sports," he said that he has not made a definite decision about his future plans:
"I have not decided yet. I am full of excitement and impatience. I am moving forward step by step."
It should be noted that the Argentina national team is currently leading the qualifying stage table with 38 points and has already secured first place.