Hamı baş sındırır ki, bunu mətbuata kim ötürüb? –
Əməkdar jurnalist, professor Qulu Məhərrəmli hesab edir ki, ABŞ Prezidenti Donald Trampın Ukraynanı təslimçiliyə aparan 28 bəndlik əcaib “Sülh planı”nın iflasa uğraması yaxşı hadisədir.
Medianews.az-a açıqlamasında Q.Məhərrəmli bildirib ki, daha bir yaxşı məqam ABŞ Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Stiv Uitkoffun ifşa olunmasıdır: “Onun Rusiya Prezidenti Vladimir Putinin köməkçisi Yuri Uşakovla apardığı telefon söhbəti qətiyyən diplomatiya deyil, əsl siyasi riyakarlıqdır…
Hazırda hamı baş sındırır ki, bu iki köməkçi arasında gedən gizli danışığın səs yazısını mətbuata kim ötürüb? ABŞ, Britaniya və Almaniya kəşfiyyatnın adları çəkilir. Amma bunu kimin etməsi məsələnin mahiyyətini qəti dəyişmir.
İndi əsas məsələ Ağ evin Ukrayna siyasətini dəyişməsidir. Bunun üçün də ilk növbədə ABŞ senatorlarının “Kremlin agenti” adlandırdığı siyasi dələduz Stiv Uitkoff danışıqlar prosesindən tamamilə uzaqlaşdırılmalıdır. Amma Tramp bunu edəcəkmi?”

Заслуженный журналист, профессор Гулу Махаррамли считает, что провал странного из 28 пунктов «мирного плана» президента США Дональда Трампа, ведущего к капитуляции Украины, является хорошим событием.
В своем интервью Medianews.az Г.Махаррамли заявил, что еще одним хорошим моментом является разоблачение специального посланника президента США Стива Уиткоффа: «Его телефонный разговор с помощником президента России Владимиром Путиным Юрием Ушаковым вовсе не дипломатия, а настоящая политическая лицемерие…
Сейчас все ломают голову, кто передал в прессу запись тайного разговора между этими двумя помощниками? Впоминаются разведки США, Британии и Германии. Но кто это сделал, не меняет сути вопроса.
Сейчас главным вопросом является изменение политики Белого дома в отношении Украины. Для этого, в первую очередь, политического мошенника Стива Уиткоффа, которого сенаторы США называют «агентом Кремля», необходимо полностью отстранить от переговорного процесса. Но сделает ли это Трамп?”