Hamı baş sındırır ki, bunu mətbuata kim ötürüb? –
Əməkdar jurnalist, professor Qulu Məhərrəmli hesab edir ki, ABŞ Prezidenti Donald Trampın Ukraynanı təslimçiliyə aparan 28 bəndlik əcaib “Sülh planı”nın iflasa uğraması yaxşı hadisədir.
Medianews.az-a açıqlamasında Q.Məhərrəmli bildirib ki, daha bir yaxşı məqam ABŞ Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Stiv Uitkoffun ifşa olunmasıdır: “Onun Rusiya Prezidenti Vladimir Putinin köməkçisi Yuri Uşakovla apardığı telefon söhbəti qətiyyən diplomatiya deyil, əsl siyasi riyakarlıqdır…
Hazırda hamı baş sındırır ki, bu iki köməkçi arasında gedən gizli danışığın səs yazısını mətbuata kim ötürüb? ABŞ, Britaniya və Almaniya kəşfiyyatnın adları çəkilir. Amma bunu kimin etməsi məsələnin mahiyyətini qəti dəyişmir.
İndi əsas məsələ Ağ evin Ukrayna siyasətini dəyişməsidir. Bunun üçün də ilk növbədə ABŞ senatorlarının “Kremlin agenti” adlandırdığı siyasi dələduz Stiv Uitkoff danışıqlar prosesindən tamamilə uzaqlaşdırılmalıdır. Amma Tramp bunu edəcəkmi?”

Everyone is wondering who leaked this to the press? –
Honored journalist, professor Qulu Məhərrəmli believes that the failure of the strange 28-point "Peace Plan" of US President Donald Trump, which leads Ukraine to surrender, is a good event.
In his statement to Medianews.az, Q. Məhərrəmli said that another good point is the exposure of the US President's special representative Steve Whitkoff: "His phone conversation with Russian President Vladimir Putin’s aide Yuri Ushakov is by no means diplomacy, it is pure political hypocrisy…
Currently, everyone is puzzling over who leaked the audio recording of this secret conversation between these two aides to the press? The names of US, British, and German intelligence agencies are mentioned. However, who did it does not fundamentally change the nature of the issue.
Now the main issue is the change of the White House’s Ukraine policy. For this, first and foremost, the political swindler Steve Whitkoff, whom US senators call a "Kremlin agent," must be completely removed from the negotiation process. But will Trump do this?”