Ən ucuz bilet: 2030 dollar!
Medianews.az bildirir ki, Nyu-York ətrafındakı “Metlayf” stadionunda keçiriləcək finala dördüncü kateqoriya biletin, yəni ən ucuz biletin qiyməti 2030 dollardır.
Birinci kateqoriya biletə 6370, ikinci kateqoriya biletə 4210, üçüncü kateqoriya biletə 2790 dollar qiymət qoyulub.
Dünya çempionatının final mərhələsinə (11 iyun-19 iyul) ABŞ, Kanada və Meksika ev sahibliyi edəcək.
48 milli komandanın qatılacağı çempionata ABŞ, Kanada, Meksika birbaşa çıxıb. Seçmələrdən Avropanın 16, Afrikanın 9, Asiyanın 8, Cənubi Amerikanın 6, Şimali və Mərkəzi Amerikanın 3, Okeaniyanın 1 vəsiqəsi var. 2 biletin sahibi Afrika, Asiya, Okeaniya, Cənubi Amerika, Şimali və Mərkəzi Amerika təmsilçiləri arasında əlavə oyunlarda müəyyənləşəcək.
Cənubi Amerikanın final raundundakı bütün təmsilçiləri bəllidir: Argentina, Braziliya, Ekvador, Kolumbiya, Paraqvay, Uruqvay.
Okeaniyadan vəsiqəni Yeni Zelandiya əldə edib.
Asiyadan final mərhələsinə Yaponiya, İran, Cənubi Koreya, İordaniya, Özbəkistan, Avstraliya adlayıb.

Самый дешевый билет: 2030 долларов!
Medianews.az сообщает, что цена билета четвертой категории, то есть самого дешевого билета, на финал, который пройдет на стадионе "MetLife" в Нью-Йорке, составляет 2030 долларов.
Билет первой категории стоит 6370 долларов, второй категории — 4210 долларов, третьей категории — 2790 долларов.
Финальный этап чемпионата мира (с 11 июня по 19 июля) примут США, Канада и Мексика.
В чемпионате примут участие 48 национальных команд. США, Канада и Мексика получили прямые путевки на турнир. Из отборочных соревнований Европы представлены 16 сборных, Африки — 9, Азии — 8, Южной Америки — 6, Северной и Центральной Америки — 3, Океании — 1. Еще 2 билета будут определены в дополнительных матчах между представителями Африки, Азии, Океании, Южной Америки, Северной и Центральной Америки.
Все представители Южной Америки, вышедшие в финальный раунд, известны: Аргентина, Бразилия, Эквадор, Колумбия, Парагвай, Уругвай.