Qarşıda iş günü sayılmayan neçə dövlət bayramı var?
2025-ci ilin iş günü sayılmayan dövlət bayramlarının əksəri arxada qalıb: Yeni il, Qadınlar Günü, Novruz bayramı, Ramazan bayramı, Qələbə Günü, Müstəqillik Günü, Qurban bayramı, Milli Qurtuluş Günü, Silahlı Qüvvələr Günü.
Medianews.az bildirir ki, Zəfər Günü və Dövlət Bayrağı Günü 8-11 noyabrda (şənbə-çərşənbə axşamı) bayram olunacaq.
İlin bayram təqvimi isə 31 dekabrda (çərşənbə) Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü ilə yekunlaşacaq.
Beşgünlük iş həftəsində 10 və 11 noyabr, altıgünlük iş həftəsində 10 noyabr əlavə istirahət günləridir. Çünki Əmək Məcəlləsinə görə, iş günü hesab olunmayan bayram günləri şənbə və bazar günlərinə təsadüf edəndə əlavə istirahət günü verilir.
Ölkənin üç dövlət bayramı iş günü sayılır. Bu il həmin bayramlardan Müstəqilliyin Bərpası Günü (18 oktyabr) şənbəyə, Konstitusiya Günü (12 noyabr) çərşənbəyə, Milli Dirçəliş Günü (17 noyabr) bazar ertəsinə təsadüf edir.

How many public holidays ahead are not considered working days?
Medianews.az reports that Victory Day and State Flag Day will be celebrated from November 8 to 11 (Saturday to Tuesday).
The year's holiday calendar will conclude on December 31 (Wednesday) with the Day of Solidarity of World Azerbaijanis.
In a five-day workweek, November 10 and 11, and in a six-day workweek, November 10 are additional rest days. This is because according to the Labor Code, when a non-working holiday falls on a Saturday or Sunday, an additional day off is granted.
Three state holidays in the country are considered working days. This year, among these holidays, Restoration of Independence Day (October 18) falls on Saturday, Constitution Day (November 12) on Wednesday, and National Revival Day (November 17) on Monday.