Köçəryanla bağlı məhkəmə davam edir
Ermənistanın Antikorrupsiya Məhkəməsində sabiq prezident Robert Köçəryan və digər şəxslərlə bağlı iş üzrə məhkəmə dinləmələri davam edir.
Musavat.com erməni mediasına istinadən xəbər verir ki, məhkəməyə hakim Sarkis Petrosyan sədrlik edir.
Müttəhim qismində sabiq prezident Robert Köçəryanla yanaşı, keçmiş müdafiə naziri Seyran Ohanyan, KTMT-nin eks-baş katibi Yuri Xaçaturov və sabiq baş nazir müavini Armen Gevorkyan da iştirak edir.
Yerli medianın xəbərinə görə, iş Konstitusiya Məhkəməsinin ittiham maddəsini konstitusiyaya zidd hesab etməsindən sonra dayandırılıb. Lakin qərar şikayət edildiyindən iş Antikorrupsiya Məhkəməsinə ötürülüb.

Суд по делу Кочаряна продолжается
В Антикоррупционном суде Армении продолжаются судебные слушания по делу бывшего президента Роберта Кочаряна и других лиц.
Musavat.com со ссылкой на армянские СМИ сообщает, что судом председательствует судья Саркис Петросян.
В качестве обвиняемых участвуют бывший президент Роберт Кочарян, бывший министр обороны Сейран Оганян, бывший генеральный секретарь ОДКБ Юрий Хачатуров и бывший заместитель премьер-министра Армен Геворкян.
По сообщению местных СМИ, дело было приостановлено после того, как Конституционный суд признал обвинительный пункт неконституционным. Однако, поскольку решение было обжаловано, дело было передано в Антикоррупционный суд.