“Millidən danışmayacağam, məşqçilər etiraz edir”
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan Premyer Liqasının 10-cu turunda "Turan Tovuz" "Şamaxı" üzərində 2:1 hesablı qələbə qazanıb.
Milli.Az-ın məlumatına görə, oyundan sonra keçirilən mətbuat konfransında Şamaxı təmsilçisinin baş məşqçisi Ayxan Abbasov milli ilə bağlı suala cavab verməyəcəyini deyib:
"Millidən danışmayacağam. Mətbuat konfransı çox çəkdiyi üçün rəqib baş məşqçilər etiraz edirlər. Allah qoysa, millinin mətbuat konfransında suallarınıza cavab verərəm. Keçən həftə Qəbələdə də oldu, məşqçilər etiraz edir ki, Ayxan Abbasovun mətbuat konfransı çox çəkir, millidən danışır. Buna riayət edək. Vacib suallarınıza cavab verəcəyəm".

“I will not talk about the national team, the coaches are objecting.”
As we reported, in the 10th round of the Azerbaijan Premier League, "Turan Tovuz" won with a score of 2:1 against "Shamakhi".
According to Milli.Az, at the press conference held after the match, the head coach of the Shamakhi representative Ayxan Abbasov said that he would not answer questions about the national team:
"I will not talk about the national team. Rival head coaches object because the press conference lasts too long. God willing, I will answer your questions at the national team's press conference. It happened in Gabala last week as well, coaches are complaining that Ayxan Abbasov’s press conference is too long and talks about the national team. Let's respect this. I will answer your important questions."