Maştağada obyektdə yanğın olub -
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Maştağa qəsəbəsində obyektdə yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub.
FHN-dən Medianews.az-a verilən xəbərə görə, dərhal əraziyə FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin qüvvələri cəlb olunub.
Yanğınsöndürənlərin çevik müdaxiləsi sayəsində obyektdə baş vermiş yanğın genişlənməsinə imkan verilmədən söndürülüb.
Yanğın nəticəsində ümumi sahəsi 942 kv.m. olan tütün məmulatlarının və qarışıq malların satışı üçün nəzərdə tutulmuş obyektin yanar konstruksiyaları 400 kv.m. sahədə yanıb.

В Министерство по чрезвычайным ситуациям на горячую линию «112» поступила информация о пожаре на объекте в поселке Маштага, Сабунчинский район, город Баку.
По данным, предоставленным Medianews.az от МЧС, на место незамедлительно были направлены силы Государственной службы пожарной охраны МЧС.
Благодаря быстрой реакции пожарных пожар на объекте был ликвидирован, не допуская его распространения.
В результате пожара горели горючие конструкции объекта площадью 400 кв.м., предназначенного для продажи табачных изделий и смешанных товаров общей площадью 942 кв.м.