Ramiz Mehdiyevin işdən çıxarılan oğlunun
Bu gün Prezident İlham Əliyevin imzaladığı sərəncamla Ramiz Mehdiyevin oğlu Teymur Mehdiyev fövqəladə hallar nazirinin müavini vəzifəsindən azad edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, Teymur Mehdiyev general-mayordur. 1975-ci il iyunun 25-də doğulub. Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsini bitirib. Hüquq elmləri namizədidir.
1997-1999-cu illərdə Milli Təhlükəsizlik Nazirliyində, 1999-2001-ci illərdə Daxili İşlər Nazirliyində, 2001-2004-cü illərdə Xarici İşlər Nazirliyində çalışıb.
2004-2006-cı illərdə gənclər, idman və turizm nazirinin müavini, 2006-2011-ci illərdə mədəniyyət və turizm nazirinin müavini, 2011-2014-cü illərdə Dövlət Miqrasiya Xidməti rəisinin birinci müavini olub.

Сегодня Указом Президента Ильхама Алиева сын Рамиза Мехдиева Теймур Мехдиев освобожден от должности заместителя министра по чрезвычайным ситуациям.
Medianews.az сообщает, что Теймур Мехдиев генерал-майор. Родился 25 июня 1975 года. Окончил юридический факультет Бакинского государственного университета. Кандидат юридических наук.
В 1997-1999 годах работал в Министерстве национальной безопасности, в 1999-2001 годах — в Министерстве внутренних дел, в 2001-2004 годах — в Министерстве иностранных дел.
В 2004-2006 годах был заместителем министра по делам молодежи, спорта и туризма, в 2006-2011 годах — заместителем министра культуры и туризма, в 2011-2014 годах — первым заместителем начальника Государственной миграционной службы.