Ramiz Mehdiyevin işdən çıxarılan oğlunun
Bu gün Prezident İlham Əliyevin imzaladığı sərəncamla Ramiz Mehdiyevin oğlu Teymur Mehdiyev fövqəladə hallar nazirinin müavini vəzifəsindən azad edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, Teymur Mehdiyev general-mayordur. 1975-ci il iyunun 25-də doğulub. Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsini bitirib. Hüquq elmləri namizədidir.
1997-1999-cu illərdə Milli Təhlükəsizlik Nazirliyində, 1999-2001-ci illərdə Daxili İşlər Nazirliyində, 2001-2004-cü illərdə Xarici İşlər Nazirliyində çalışıb.
2004-2006-cı illərdə gənclər, idman və turizm nazirinin müavini, 2006-2011-ci illərdə mədəniyyət və turizm nazirinin müavini, 2011-2014-cü illərdə Dövlət Miqrasiya Xidməti rəisinin birinci müavini olub.

Ramiz Mehdiyev's son who was dismissed from the job
Today, by the decree signed by President Ilham Aliyev, Teymur Mehdiyev, the son of Ramiz Mehdiyev, has been relieved from the position of Deputy Minister of Emergency Situations.
Medianews.az reports that Teymur Mehdiyev is a Lieutenant General. He was born on June 25, 1975. He graduated from the law faculty of Baku State University. He holds a PhD in law.
He worked at the Ministry of National Security from 1997 to 1999, at the Ministry of Internal Affairs from 1999 to 2001, and at the Ministry of Foreign Affairs from 2001 to 2004.
From 2004 to 2006, he was Deputy Minister of Youth, Sports and Tourism; from 2006 to 2011, Deputy Minister of Culture and Tourism; and from 2011 to 2014, First Deputy Head of the State Migration Service.