Orta maaş: mədəndə 3675, kənddə 684 manat
2025-ci il oktyabrın 1-nə Azərbaycanın muzdlu işçilərinin orta aylıq nominal əməkhaqqı 1087,7 manata çatıb. Mədən sənayesində orta maaş 3675,2 manat, maliyyə və sığorta fəaliyyətində 2918,4 manat, informasiya və rabitədə 1872,2 manat, peşə fəaliyyəti, elmi və texniki fəaliyyətdə 1806,2 manat, nəqliyyat və anbar təsərrüfatında 1529,8 manat, dövlət idarəetməsi və müdafiə; sosial təminatda 1469 manat, daşınmaz əmlakla əlaqədar əməliyyatlarda 1209,5 manat, tikintində 1156,4 manat, elektrik enerjisi, qaz və buxar istehsalı, bölüşdürülməsi və təchizatında 1111 manat göstərilib.
Medianews.az bildirir ki, Dövlət Statistika Komitəsi qalan iqtisadi fəaliyyət növlərini orta maaş baxımından belə sıralayıb:

На 1 октября 2025 года средняя номинальная заработная плата наемных работников в Азербайджане достигла 1087,7 манатов. В горнодобывающей промышленности средняя зарплата составила 3675,2 маната, в финансовой и страховой деятельности – 2918,4 маната, в сфере информации и связи – 1872,2 маната, в профессиональной, научной и технической деятельности – 1806,2 маната, в транспорте и складском хозяйстве – 1529,8 маната, в государственном управлении и обороне; социальном обеспечении – 1469 манатов, в операциях с недвижимым имуществом – 1209,5 маната, в строительстве – 1156,4 маната, в производстве, распределении и снабжении электрической энергией, газом и паром – 1111 манатов.
Medianews.az сообщает, что Государственный комитет статистики средние зарплаты по другим видам экономической деятельности распределил следующим образом: