İsrail Yəmənin Müdafiə Nazirliyi və Baş Qərargahına zərbələr endirib
İsrail aviasiyası Yəmənin paytaxtı Sənada "Ənsar Allah" üsyançı hərəkatı husilərinin nəzarətində olan bir neçə obyektə hücum edib.
Trend xarici KİV-ə istinadən xəbər verir ki, zərbələrin əsas hədəfləri Müdafiə Nazirliyi və üsyançıların Baş Qərargahı olub.
Hazırda müvafiq xidmətlər dəymiş ziyanın miqyasını müəyyən edir və zərərçəkənlər haqqında məlumat toplayırlar.
Bildirilir ki, Sənanın mərkəzindəki yanacaq anbarı və hərbi obyekt də vurulub. Hücumun digər hədəfi husi hökumətinin nəzarətində olan Maliyyə Nazirliyinin yerləşdiyi ərazi olub.

Israel has struck the Ministry of Defense and the General Staff of Yemen.
Israeli aviation attacked several facilities in Sanaa, the capital of Yemen, controlled by the "Ansar Allah" rebel movement, the Houthis.
According to Trend citing foreign media, the main targets of the strikes were the Ministry of Defense and the rebels' General Headquarters.
Relevant services are currently determining the extent of the damage and collecting information about the victims.
It is reported that a fuel depot and a military facility in the center of Sanaa were also hit. Another target of the attack was the area where the Ministry of Finance, controlled by the Houthi government, is located.