İsrail Yəmənin Müdafiə Nazirliyi və Baş Qərargahına zərbələr endirib
İsrail aviasiyası Yəmənin paytaxtı Sənada "Ənsar Allah" üsyançı hərəkatı husilərinin nəzarətində olan bir neçə obyektə hücum edib.
Trend xarici KİV-ə istinadən xəbər verir ki, zərbələrin əsas hədəfləri Müdafiə Nazirliyi və üsyançıların Baş Qərargahı olub.
Hazırda müvafiq xidmətlər dəymiş ziyanın miqyasını müəyyən edir və zərərçəkənlər haqqında məlumat toplayırlar.
Bildirilir ki, Sənanın mərkəzindəki yanacaq anbarı və hərbi obyekt də vurulub. Hücumun digər hədəfi husi hökumətinin nəzarətində olan Maliyyə Nazirliyinin yerləşdiyi ərazi olub.

Израиль нанес удары по Министерству обороны и Генеральному штабу Йемена
Израильская авиация нанесла удар по нескольким объектам, находящимся под контролем мятежного движения хуситов "Ансар Аллах" в столице Йемена, СанА.
По данным зарубежных СМИ, передает Trend, основными целями ударов стали Министерство обороны и штаб-квартира мятежников.
В настоящее время соответствующие службы определяют масштабы причиненного ущерба и собирают информацию о пострадавших.
Сообщается, что был поражен топливный склад и военный объект в центре Саны. Другой целью атаки стала территория, где расположено Министерство финансов, контролируемое хуситским правительством.