Azərbaycanda mehmanxana biznesinin DOQQUZ AYLIQ GƏLİRİ
Dövlət Statistika Komitəsinin hesabatına görə, 2025-ci ilin yanvar-sentyabr aylarında Azərbaycan mehmanxanalarında 3 milyon 469,3 min gecələmə keçirilib.
Medianews.az bildirir ki, 3 milyon 469,3 min gecələmənin 58,1 faizi Bakının, 5,8 faizi Qusarın, 5,5 faizi Xaçmazın, 4,9 faizi Naftalanın, 3,8 faizi Qəbələnin, 3,3 faizi Qubanın, 2,9 faizi Lənkəranın, 2,5 faizi Şabranın, 1,5 faizi Şamaxının, 1,2 faizi Qaxın, 1,2 faizi Şuşanın, 1,1 faizi Masallının, 1 faizi Naxçıvan Muxtar Respublikasının, 7,2 faizi başqa şəhər və rayonların payına düşüb.

Девятимесячный доход гостиничного бизнеса в Азербайджане
Согласно отчету Государственного комитета статистики, в январе-сентябре 2025 года в отелях Азербайджана было проведено 3 миллиона 469,3 тысячи ночёвок.
Medianews.az сообщает, что из 3 миллионов 469,3 тысячи ночёвок 58,1% приходится на Баку, 5,8% – на Кусар, 5,5% – на Хачмаз, 4,9% – на Нафталан, 3,8% – на Габалу, 3,3% – на Кубу, 2,9% – на Ленкяран, 2,5% – на Шабран, 1,5% – на Шемаху, 1,2% – на Гах, 1,2% – на Шушу, 1,1% – на Масаллы, 1% – на Нахчыванскую Автономную Республику, а 7,2% – на другие города и районы.