ANAMA əməkdaşının öldüyü hadisə ilə bağlı
Füzulidə Azərbaycan Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) əməkdaşlarının düşdüyü yol qəzası ilə bağlı məhkəmə prosesi başa çatıb.
“Qafqazinfo”nun əldə etdiyi məlumata görə, “BMW” markalı avtomobillə qəza törədən ANAMA-nın Horadiz şəhər bazasında bölmə rəhbəri vəzifəsində işləyən 30 yaşlı Samir Qəhrəmanova hökm oxunub. Məhkəmə onu Cinayət Məcəlləsinin 263.2-ci maddəsi ilə təqsirli bilib.
Qeyd edilib ki, hadisə ötən il dekabrın 9-u rayonun Arayatlı kəndi ərazisində səhər saat 06:30 radələrində ANAMA əməkdaşları işə gedərkən baş verib. S.Qəhrəmanov sükan arxasında yuxuladığından idarə etdiyi avtomobil yoldan çıxaraq aşıb. Nəticədə onun iş yoldaşı 1990-ci il təvəllüdlü Mustafa Qasımov aldığı xəsarətlər nəticəsində hadisədən 6 gün sonra xəstəxanada vəfat edib.
Qurumun digər əməkdaşı 2000-ci il təvəllüdlü Ramiz Bəylərzadə və sürücü isə müxtəlif bədən xəsarətləri ilə Gəncə şəhər Mərkəzi Klinikasına yerləşdirilib.
Füzuli Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə Samir Qəhrəmanova 3 il 4 ay azadlıqdan məhrumetmə cəzası və 22 ay müddətinə sürücülük hüququnun məhdudlaşdırılması cəzası verilib. Cəzanın məntəqə tipli müəssisədə çəkilməsi qeyd edilib.

По поводу инцидента со смертью сотрудника ANAMA
В Фузули завершился судебный процесс по делу о дорожно-транспортном происшествии с участием сотрудников Агентства Азербайджана по борьбе с минами (АНАМА).
По информации, полученной "Qafqazinfo", вынесен приговор Самиру Гахраманову, 30-летнему начальнику отделения на базе Анамы в городе Хорадиз, который совершил аварию на автомобиле марки "BMW". Суд признал его виновным по статье 263.2 Уголовного кодекса.
Отмечается, что инцидент произошёл 9 декабря прошлого года около 06:30 утра на территории села Араятлы района, когда сотрудники АНАМА направлялись на работу. Самир Гахраманов заснул за рулём, в результате чего управлявший им автомобиль съехал с дороги и опрокинулся. Его коллега по работе Мустафа Гасымов, 1990 года рождения, от полученных травм скончался в больнице через 6 дней после происшествия.
Другой сотрудник учреждения, Рамиз Бейлярзаде, 2000 года рождения, и водитель были госпитализированы в Центральную клинику города Гянджа с различными телесными повреждениями.
Решением Фузулинского районного суда Самиру Гахраманову назначено наказание в виде лишения свободы сроком на 3 года 4 месяца и ограничение водительских прав на 22 месяца. Указано, что наказание будет отбываться в исправительном учреждении общего режима.