ANAMA əməkdaşının öldüyü hadisə ilə bağlı
Füzulidə Azərbaycan Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) əməkdaşlarının düşdüyü yol qəzası ilə bağlı məhkəmə prosesi başa çatıb.
“Qafqazinfo”nun əldə etdiyi məlumata görə, “BMW” markalı avtomobillə qəza törədən ANAMA-nın Horadiz şəhər bazasında bölmə rəhbəri vəzifəsində işləyən 30 yaşlı Samir Qəhrəmanova hökm oxunub. Məhkəmə onu Cinayət Məcəlləsinin 263.2-ci maddəsi ilə təqsirli bilib.
Qeyd edilib ki, hadisə ötən il dekabrın 9-u rayonun Arayatlı kəndi ərazisində səhər saat 06:30 radələrində ANAMA əməkdaşları işə gedərkən baş verib. S.Qəhrəmanov sükan arxasında yuxuladığından idarə etdiyi avtomobil yoldan çıxaraq aşıb. Nəticədə onun iş yoldaşı 1990-ci il təvəllüdlü Mustafa Qasımov aldığı xəsarətlər nəticəsində hadisədən 6 gün sonra xəstəxanada vəfat edib.
Qurumun digər əməkdaşı 2000-ci il təvəllüdlü Ramiz Bəylərzadə və sürücü isə müxtəlif bədən xəsarətləri ilə Gəncə şəhər Mərkəzi Klinikasına yerləşdirilib.
Füzuli Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə Samir Qəhrəmanova 3 il 4 ay azadlıqdan məhrumetmə cəzası və 22 ay müddətinə sürücülük hüququnun məhdudlaşdırılması cəzası verilib. Cəzanın məntəqə tipli müəssisədə çəkilməsi qeyd edilib.

Regarding the incident in which the ANAMA employee was killed
The court process related to the traffic accident involving employees of the Azerbaijan National Agency for Mine Action (ANAMA) in Fuzuli has concluded.
According to the information obtained by "Qafqazinfo", a verdict has been issued for 30-year-old Samir Gahramanov, who works as a department head at ANAMA’s Horadiz city base and caused the accident with a "BMW" vehicle. The court found him guilty under Article 263.2 of the Criminal Code.
It was noted that the incident occurred on December 9 last year near the village of Arayatli in the district at around 6:30 a.m. while ANAMA employees were on their way to work. Since S. Gahramanov fell asleep behind the wheel, the vehicle he was driving veered off the road and overturned. As a result, his colleague Mustafa Qasımov, born in 1990, died in hospital 6 days later from the injuries sustained.
Another staff member of the agency, Ramiz Beylerzade, born in 2000, and the driver were hospitalized with various bodily injuries at the Ganja City Central Clinic.
By the verdict of the Fuzuli District Court, Samir Gahramanov was sentenced to 3 years and 4 months of imprisonment and 22 months suspension of his driving rights. It was noted that the sentence is to be served in a penal colony.